Serka İnşaat Alaçatı’daki otel için 2. ÇED Raporu’nu sundu

Adalı Holding’in iştiraki olan Serka İnşaat, İzmir Çeşme’de 250 odalı ve 500 yatak kapasitesine sahip 5 yıldızlı otel yapmak üzere harekete geçti.

İnşaat firmalarının turistik yatırım yapmak tercih ettikleri gözde lokasyon olan İzmir Çeşme, yeni bir yatırıma daha sahne oluyor. Geçtiğimiz yıldan itibaren çalışmalarını sürdüren Serka Taahhüt İnşaat Çeşme Alaçatı Mahallesi’nde 5 yıldızlı otel yaptırıyor. Yatırımın maliyeti ise 63 milyon 502 bin 138 TL olarak hesaplandı.

Beş yıldızlı otel arsasının yüzölçümü 4563 ada 1 parseldeki 48 bin 545 metrekarelik arsa ile 4564 ada 1 parselde kayıt olan 24 bin 243 metrekarelik taşınmazın tevhidi ile meydana çıkıyor. Arsa kullanım alanı toplamda 72 bin 788 metrekareye ulaşıyor.

2016'da müracaat vardı

İlgili haber

24 Haziran 2016 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ÇED Raporu’nu sunan firma, yeni düzenlenen doğal sit alanı kategorisine göre imar planları hazırlamak üzere süreci durdurdu. Projenin planlandığı alanın doğal sit kategorisi paftaları yeniden hazırlandıktan sonra Serka İnşaat’ta otelin projelerini tamamlayarak yeniden başvuruda bulundu.

Serka İnşaat’ın geliştireceği 5 yıldızlı otel, 250 oda ve 500 yatak kapasitesine sahip olacak. Projenin inşaat aşamasında 100 personelin görev alması planlanıyor. İşletme aşamasında tesisin tam kapasite ile çalışması durumunda 500 misafirin hizmet alacağından hareketle çalışacak personel sayısının 200 olması planlanıyor.

Serka İnşaat oteli nereye yapacak?

Projenin gerçekleştirileceği alan İzmir-Manisa Planlama Bölgesi 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planında “Turizm Tesis Alanı” nitelikli alanlar içerisinde yer alıyor. Alaçatı’nın kıyı kesimde yer alan parselin sağlı sollu devamında otel, pansiyon, tatil siteleri, inşaatı devam den konaklana tesisleri yer alıyor. Proje alanından Alaçatı’nın merkezine karayolundan yaklaşık 7 km mesafe ile ulaşım sağlanıyor.

Projenin gerçekleştirilmesi planlanan parsellerin birisinde otel binası, diğer parselde ise günübirlik alanların (kafe ve restoranlar, spor alanları, su oyunları parkı vb.) gibi donatıların yapımı planlanıyor.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler