Septagram’dan zamansız bir mobilya koleksiyonu

Septagram’ın, eski parçalardan ilham alarak tasarladığı modern ve özgün mobilya koleksiyonu, geçmişi günümüze taşıyor.

Müzeyyen Gürbaz, Orhan Madenoğlu ve Mehmet Gürbaz ortaklığında kurulan Septagram, yeni mobilya koleksiyonu ile geçmişin izlerini ten günümüze uyarladı. Her mekana hitap eden zarif detayları ile Granny, doğal ve sade görünümü ile öne çıkan Rawstone ve zamandan bağımsız tasarlanan CanvasBlu, iç mekanlar için özgün dekorasyon alternatifleri sunuyor.

Büyük kulaklı berjerlerin yeni hali

Canlı renkleriyle dikkat çeken Granny, geleneksel büyük kulaklı berjerlerin, modern bir forma dönüştürülmesiyle ortaya çıktı. İskeletinde, masif gürgen ağaç kullanılan Granny’nin döşemesi ise sert süngerin çivileri geri atma riski düşünülerek gri yumuşak süngerden yapıldı. Granny’nin yumuşak tuşe kumaşı ise tasarımın zarif detaylarını ortaya koydu.

‘Eski Taş’ın yeni yorumu

‘Eski Taş’ın harmanlanarak kullanıldığı Rawstone masa, dört ana parçadan oluşuyor. Yalın çizgisi ile modern iç mekanlarla kusursuz bir uyum sergileyen Rawston’un tasarıma özgünlüğünü veren Eski Taş Septagram ürün gamından istenilen renkteki versiyonu seçilerek masa tablasına silikon ile sabitlenmiş ve ham görüntüyü sağlamak için de üzerine çimento uygulandı. Masa tablası ve ayaklar için özel üretim metal profil kullanan Septagram, kullanıcı tercihlerini ön planda tutarak kullanıcılar için geniş bir renk skalası da sunuyor ve tercihe göre eskitme de uygulayabiliyor. Tablanın ayak birleşim yerlerine hava akışını sağlamak için verilen boşluklar ile aynı zamanda mekan içerisine dekoratif bir görüntü de katan Rawstone masa, fonksiyonelliği ve tasarımı ile fark yaratıyor.

Denim dekorasyona girerse…

Septagram, CanvasBlu ile zamandan bağımsız bir tasarım ortaya koydu. Döşemesinde yüzde 100 pamuktan denim kumaş tercih edilen CanvasBlu, Indigo bitkisinden yapılan boyamasıyla sürdürülebilir yaklaşıma yeni bir yorum getirdi. Denim ve Jut kumaş kombinasyonu ile şehir içinde doğaya dönüş mesajı veren CanvasBlu’nun tasarımında kişinin tercihine göre kumaşa eskitme ve ağartma da uygulanabiliyor. İskeletinde gürgen ağacı kullanılan üretilen tasarım CanvasBlu, kişinin isteğine göre boyutlandırılarak her stildeki iç mekan dekorasyonlarında kullanılabiliyor.