Securitas ile eviniz de güvende

Securitas akıllı kameralar bulunduğu ortamdaki tehlikeyi tespit ediyor, Uzaktan İzleme Merkezi anında müdahale ediyor…

Dünyada binlerce konuta güvenlik hizmeti sunan Securitas, akılı kamera sistemleri, Uzaktan İzleme Merkezi gibi teknoloji çözümler ile evinizde de güvenli bir ortam sağlıyor.

Ağırlıklı olarak siteler ve müstakil konutlar için tercih edilen bu sistemler için öncelikle risk analizi yapılarak ihtiyaçlar belirleniyor. Analiz sonuçlarına göre gerekli olan yerlere özel kameralar yerleştirilerek, Uzaktan İzleme Merkezi sisteme entegre ediliyor.

Yeni nesil güvenlik kameraları ile sıfır hata

Teknoloji gelişmelerden önce kamera görüntülerinin yüzde 90’ı izlenemez, ancak olaylar olduktan sonra geri dönüp inceleme yapmak için kullanılabilirdi. Yeni nesil güvenlik kameraları ise adeta insan gözü gibi tehlikeyi algılayarak ilgili görüntüyü anında operatörün önüne getiriyor, ve aksiyon alınmasını sağlıyor. Böylece hareketsiz duran bir paketi, dolaşan şüpheli birini ya da çitlere izinsiz girmeye çalışan bir kişiyi kameralar aracılığıyla fark etmek mümkün oluyor. Böyle bir durumda öncelikle sesli müdahale ile “Securitas tarafından izleniyorsunuz, uzaklaşmazsanız güvenlik güçleri yönlendireceğiz” şeklinde uyarı yapılıyor. Bu uyarıdan sonra ihlaleli yapanların yüzde 99’u bölgeden uzaklaşıyor ve olaylardan müdahaleye ihtiyaç duymadan çözülüyor.

Türkiye’nin en büyük uzaktan izleme merkezi

Securitas, projenin büyüklüğüne göre hizmeti farklılaştırıyor. Büyük sitelere izleme merkezi projenin kurabildiği gibi daha küçük çaplı projelerde İstanbul da ve Ankara da yer alan Uzaktan İzleme Merkezleri aracılığıyla bu hizmeti verebiliyor. Böylece müşteriler projelerine yerleştirilen kameralar İstanbul ve Ankara da yer alan Türkiye’nin en büyük uzaktan izleme merkezi tarafından 7 gün 24 saat izlenerek, alarmlara anında müdahale ediliyor.

Securitas Türkiye Güvenlik Süreçleri Kalite Koordinatörü Hüseyin Erim konut sektörüne sundukları güvenlik çözümlerini şöyle özetliyor: “Her konutu ya da siteyi bir proje gibi ele alıp, ona özel çözümler üretiyoruz. Süreci, doğru güvenlki sistemleri ve onu tamamlayacak güvenlik görevlilerinin seçimi ile başlatıyoruz. Güvenlik görevlilerine verilen özel eğitimlerle oluşturulan güvenlik paketi birbirini tamamlayarak riskleri minimum indiriyoruz. Herhangi bir risk unsuru ortaya çıktığında emniyet yetkilileriyle irtibata geçerek gerekli bilgilendirmeleri kendilerine yapıyoruz.” dedi.

Son yıllarda kamera izleme sistemleriyle birlikte uzman güvenlik görevlilerinin önem kazandığına dikkat çeken Erim “Etkin ,fonksiyonel kamera ve alarm sistemleri, PDA cihaz uygulamalarının yanı sıra hizmet alanına özel eğitimler alan uzman güvenlik görevlileri ile oluşturulan entegre güvenlik çözümleri, site sakinlerini rahatsız etmeden, onlar için güvenli ve huzurlu ev ortamı sağlıyor. Bilgi, insan ve teknolojinin bir araya getirildiği güvenlik çözümleri ile güvenli ortamlar oluşturuluyor. Uzaktan devriye hizmet, alarm sistemi, video doğrulama ve akıllı yazılımlarla bir verilen güvenlik hizmetleri anında müdahalenin ötesinde risk teşkil edebilecek bir olayın gerçekleşmesinin önüne geçiyor, olası tehditleri ortadan kaldırıyor.” dedi.

Telekomünikasyondan finansa, havacılıktan madenciliğe, enerji sektöründen endüstriyel tesislere kadar 21 segmente özel güvenlik çözümleri sunan Securitas Türkiye, 9 Bölge Müdürlüğünde yaklaşık 20 bin çalışanı ile 75 ilde, 800 farklı projede 2900 hizmet noktasında hizmet vermektedir.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler