Savoy Gurup Girne’de 300 milyon dolarlık marina yapacak

Savoy Gurup, Kıbrıs’ın Girne kentinde 300 milyon dolarlık yatırımla, Savoy Luxury Marin Resort Hotel’i de kapsayan bir marina projesi yapacak.

Kıbrıs Girne’de daha önce Savoy Ottoman Hotel’i hayata geçiren Savoy Gurup, şimdi de aynı bölgede bir marina projesi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Çatalköy bölgesinde bulunan 320 tekne bağlama kapasiteli marinada yaklaşık 34 bin 800 metrekarelik bir alana sahip Savoy Luxury Marin Resort Hotel de yer alacak. Yaklaşık 90 bin metrekare arsa üzerinde kurulacak olan ultra lüks otelin 24 ayda tamamlanması bekleniyor. Otel aynı zamanda bölgenin helikopter pisti bulunan ilk oteli unvanını alacak.

401 odalı otel

300 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçirilecek olan 320 tekne kapasiteli marinada tam donanımlı her türlü hizmet verecek. Türkiye girişli tekneler için gümrük kapısı kurularak olan marinanın otel kısmında 288 standart oda,44 deluxe suit oda,28 executive oda, 4 king suit bulunacak. Özel plajı da bulunacak olan Savoy Luxury Marin Resort Hotel, bölgenin en büyük kongre salonu ile birlikte 4 havuz, 7 restoran-bar, spa merkezi ve golf sahasına sahip olacak.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler