İnşaat ve gayrimenkul dünyası, özellikle de Polat Holding, 8 Kasım Cuma günü akşam saatlerinde Budapeşte’den gelen acı bir kaza haberi ile sarsıldı.

Sektörün sempatik ve çalışkan ismi, Polat Holding Kurumsal İletişim Müdürü Habibe Aloğlu Doğan, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’den İstanbul’a gitmek üzere havalimanına giderken korkunç bir trafik kazası geçirdi. 5 saat süren ameliyattan sonra yoğun bakımda tutulan ve uyutulan Aloğlu, Adnan Polat’ın İstanbul’a gelmek üzere hareket eden uçağına yetişmek istiyordu.

Birkaç saat önce

Habibe ile belki de yola çıkmadan birkaç saat önce maileşmiş, kahveye davet etmişti.

Bende serzenişte bulunarak “Tabi sen İstanbul’a gelebilirsen…” diye sitem etmiştim.

Nereden bilebilirdim dönüşünün bu kadar korkunç olacağını…

Operasyonlar büyürken oradaydı

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkana Adnan Polat’ın başta Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile yakın hukuku, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yönlendirmeleri ve yılların çalışması ile birleşince meyvesini vermiş, Polat Holding’in Macaristan üs olmak üzere gerçekleştireceği Avrupa operasyonları serpilip büyümeye başlamıştı.

İki gezi düzenlemişti

Bu çalışmalara Gül Baba Vakfı’nın restore edilip ziyarete açılışı, Yine Holding’in Tuna Nehri Kıyısı’nda geliştirdiği Duna Pearl isimli karma konut projesi eklenince Habibe de önemli işler üstlenerek Budapeşte’yi mesken edinmişti.

İçimizden biri

Kasım 2018’de 120 kişilik kalabalık bir medya grubunu Budapeşte’de misafir etmişti. Duna Pearl Projesi’nin lansmanı için aralarında emlak editörlerinin de yer aldığı yine 100 kişilik bir gazeteci grubunu 2019 Ekim ayında ikinci kez Budapeşte’de ağırlamıştı.

Budapeşte’yi tanımaya başlamıştı

Artık Macarcayı sökmeye başlamış, iyi restoranların nerede olduğunu öğrenmişti. Basın gezisinde Tüm misafirleri ile yakından ilgilenmiş, bir yemekte bile kaç kere uğrayarak bir eksiğimizin olun olup olmadığını sormuştu.

Umudumuz…

Umudumuz; hayat dolu can arkadaşımızın hızla toparlanarak bir an önce bu kötü kazayı geride bırakması ve sapasağlam aramıza dönmesi….

Daha yapacağımız çok haber, gidilecek çok basın gezisi, yaşanacak uzun yıllarımız var…

Güçlüsün, başarırsın bunu Habibe…

SENİ BEKLİYORUZ

Hüseyin Belibağlı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir