Sakarya’da 2 bin konut elde kaldı

Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak Sakarya’da 2 bin konut civarında bir stokun olduğunu ve Mart ayında bunların eriyebileceğini kaydetti.

Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak yaz döneminde başlayan daralma ile birlikte yeni konut üretilmediğini ve şu anda şehirde 2 bin civarında konut stoku bulunduğunu söyledi. Bayrak, mevcut konut stokunun Şubat ve Mart döneminde eriyeceğini ifade ederek, "Seçimlerin ardından piyasalar açılacak. Birileri algı operasyonu yaparak piyasaları etkilemeye çalışsa da nisan ayından itibaren satışlar pik yapacak. Yeni inşa edilecek konutlara artan j maliyetler yansıtılacağından ciddi bir fiyat artışı olacak." dedi.

350 bin TL taban fiyat

Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak piyasaların durağanlığı nedeniyle şu anda konut fiyatlarının dip seviyede olduğuna dikkat çekerek, "Demir, çimento ve diğer girdilere gelen zamlar mevcut konutlara uygulanmadı. Konut sektöründe fiyatlar bu seviyede kalmaz. Seçimlerin ardından başlanacak konutlarda 3+1 daire için maliyet 350 bin lira olacak. Bu fiyat arsa payına göre değişkenlik gösterecek. Ancak 3+1 daire için en düşük fiyat bu seviyede.” diye konuştu.

Sakarya Adapostası Gazetesi

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler