Sabiha Gökçen metrosu 29 Ekim 2019’da açılıyor

Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, Tavşantepe-Sabiha Gökçen metrosunun 29 Ekim 2019’da açılacağını belirtti.

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi adayı henüz açıklanmazken ilçe belediyelerinde ise üç dönem kuralına takılmayan, aynı zamanda başarılı projeleriyle halkın gönlünde yer etmiş isimlerle devam etme geleneği sürüyor.

İstanbul’da başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin “Başkana Sor” programında geride kalan 10 yılda edindiği tecrübenin ışığında önümüzdeki 5 yılda yapacaklarını anlattı. Şahin ayrıca bir müjde de verdi! İstanbulluların merakla beklediği, Sabiha Gökçen metrosunun açılış tarihini ilk kez paylaştı…

Başkan Şahin, “(Tavşantepe-Sabiha Gökçen metrosu) Pendik’te metromuz devreye girdi. Kadıköy-Pendik hattında Pendik-Tavşantepe-Yeşilbağlar istasyonu olarak üç tane istasyona çok yoğun talep var. Bu istasyonları uzatıyoruz. Şu anda Tavşantepe-Sabiha Gökçen hattında son 1 yıl. Geri sayım başladı.

Çok önemli aksama olacağını beklemiyoruz. 29 Ekim 2019’da inşallah Sabiha Gökçen’den kesintisiz şekilde Kadıköy’e ulaşım imkanı sağlanacak.

Ama asıl ulaşımda çok önemli fırsatı sağlayacak olan aslında eski banliyö. Marmaray’ımız inşallah 2019’a girmeden Aralık ayı içinde devreye girecek. Bunun için gün sayıyoruz. O hat çok rahatlatacak. İETT ile çok ciddi hazırlık yapıyoruz. Çünkü asılında İETT ile hedefimiz uzun hatlar değil kısa hatlar. Biz metroya insanlarımızı eriştirelim diye şu anda ücretsiz hatlar kondu.

Aslında bu da yetmiyor gene İstanbul Büyükşehir Belediyemiz tarafından planlanan Tavşantepe-Tuzla hattımız var. Süreç 3, 3.5 yıl sürede tamamlanacak. İnsanımız kent efsanelerine çok itibar ediyor. Hattın güzergahı değişti şu bu. Bunların hiç biri geçerli değil. Zaten hat güzergahları öyle akşamdan sabaha canımız istediği zaman belirlenmiyor. Onun için vatandaşımız müsterih olsun” dedi.

Rayhaber

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler