Rusya’da pnömo çerçeveli şişme modüler binalar kullanılacak

Rusya’da saha hastaneleri, depolar, mobil spor tesisleri gibi geçici yapıların 1-2 saatte hızlı inşaatı için yeni pnömo çerçeveli şişme modüler binaları piyasaya sürülüyor.

Rusya devletine bağlı Ruselectronics şirketi, saha hastaneleri, depolar, mobil spor tesisleri gibi geçici yapıların hızlı dikimini amaçlayan yeni pnömo-çerçeveli şişme modüler binaları piyasaya süreceğini açıkladı. Binaların montaj işlemi, 1-2 saatte tamamlanıyor.

Şişme binalarda kullanılan polyester ipek (taffeta) aynı zamanda uçakların üretiminde de geniş çaplı kullanıma sahip olduğu belirtildi. Bu malzemeler, prefabrik yapılarda kullanılan polivinil klorüre (PVC) kıyasla daha çevre dostu ve toksit olmayan bir malzeme olarak görülüyor. Tek bir ürünün maliyeti, ölçüye ve giriş sayısı gibi müşterinin ilave isteklerine bağlı olarak 1,5 milyon rubleye (yaklaşık 136 bin TL) mal oluyor.

Pnömo-çerçeveli binalar, Ruselectronics'in bir parçası olan Rusya'nın hava gemisi ve diğer aerostatlarda lider tasarımcısı ve üreticisi konumunda yer alan Dolgoprudnenskoe Design Bureau of Automatics tarafından geliştirildi.

Doğal afet riski yüksekse

Rostec'in İcra Direktörü Oleg Yevtushenko konu ile ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Rostec, sivil ürünlerinin seçimini ve üretim hacmini arttırmaya devam ediyor. Stratejimize göre sivil ürünlerin toplam gelir içindeki payı 2025 itibariyle yüzde 50'yi geçecektir.

Pnömo çerçeveli binalar, yapıları gereği acil işlemlerde kullanılabilmekte olup özellikle Hindistan, Çin ve Güneydoğu Asya gibi doğal afet riskinin yüksek olduğu ülkeler için iyi bir seçimdir. Bu yeni ürünler, modem yüksek çevre standartları seviyesini de karşılamaktadır."

İHA

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler