Rixos Saadiyat Island açıldı, hedef 100 otele yükseldi

İlk otelini 2000 yılında Antalya’da açan Rixos, bugün yedi ülkede 25 otele sahip olurken 2025 yılına kadar bu sayıyı 100’e tamamlamayı hedefliyor.

Türkiye'de 11, Kazakistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde dörder, Mısır'da ise üç oteli bulunan markanın Rixos Saadiyat Island isimli yatırımı 15 Ekim'de hizmete giriyor. Ayrıca İsviçre, Rusya ve Hırvatistan'da birer oteli var. Grubun ayrıca Antalya'da The Land of Legends Kingdom markasıyla eğlence konseptli dev bir yatırımı mevcut.

Malzemelerin çoğu Türkiye'den gitti

Firmanın Türkiye'deki yatırımları devam ederken, yurt dışında da yeni oteller açmaya devam ediyor. Son oteli geçen hafta Birleşik Arap Emirlikleri'nin Abu Dabi Emirliği'nde açıldı. 15 Ekim'de misafir ağırlamaya başlayacak olan Rixos Saadiyat Island ismindeki otelin basın tanıtımında Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, otel için 300 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirildiğini söyledi. Otelin inşaatında kullanılan birçok malzemenin Türkiye'den getirildiğini belirten Tamince, "Otel personelinin yüzde 90'ı da Türkiye'den. Otelde misafirlere ikram ettiğimiz yiyeceklerin büyük çoğunluğu yine ülkemizden geliyor" dedi.

Tamince, "Yine bir ilke imza atarak Abu Dabi'de her şey dahil ilk lüks resort otelimiz olan Rixos Saadiyat Island ile Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki varlığımızı güçlendirdik. Ultra lüksü, mutfakta yenilikçiliği ve en yüksek hizmet standartlarını sunan tam entegre bir tesisin nasıl oluşturulacağını dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerimize göstermeyi umuyoruz" dedi.

Dünyaca ünlü, güçlü bir Türk markası olduklarını belirten Tamince, marka olmanın ve marka ihraç etmenin önemine ve ülke ekonomisine katkılarına vurgu yaptı ve "Gittiğimiz her ülkeye Türk tasarımcıları, diğer Türk markaları ve ürünlerini, Türk misafirperverliğini, hizmet kalitesini ve işgücünü yanımızda taşıyoruz. Ülkemizin bayrağını gururla dalgalandırıyoruz" dedi.

2025 yılında 100 otele ulaşmak gibi bir hedeflerinin olduğunu belirten Tamince, "Şu anda yıllık 1 milyon kişiyi ağırlıyoruz. 100 otele ulaştığımızda bu sayı 3.5 milyon kişiye ulaşacak" dedi.

‘Tersane İstanbul için çok çalışıyoruz’

Türkiye'deki yatırımlarının da devam ettiğini belirten Tamince, The Land Of Legends Kingdom'ın etaplar halinde açıldığını, 4-5 yıllık bir yatırım takviminin işlediğini söyledi. Tesis tamamlandığında toplam yatırım tutarının 1 milyar doları aşacağı bilgisini de paylaşan Tamince, Haliç Tersanesi arazisiyle ilgili olarak ise şu değerlendirmeyi yaptı:

"Çok değerli bir yer. Çok özel bir proje yapacağız. Proje tam netleştikten sonra detaylı bir şekilde paylaşacağım. Acele etmiyoruz ama bu yıl içinde projeyi kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. Projenin ismi Tersane İstanbul olacak."

Rixos Saadiyat Island’ı tanıyalım

Önemli noktalara 30 dakika mesafede Rixos Saadiyat Island, Louvre Abu Dabi Müzesi, Şeyh Zaid Camii, Ferrari world ve Abu Dabi Uluslararası Havalimanı'nı da bünyesinde barındıran şehrin en önemli noktalarına 30 dakikadan daha yakın bir mesafede. Otelde 366 adet oda ve süitin yanı sıra, özel havuzlu ve plaja doğrudan erişim imkanı olan 12 adet üç ve dört yatak odalı villalar var.

Dünyanın dört bir yanından lezzetler sunan toplam 10 adet restoran ve barlar konusunda otel çok iddialı. Seçkin restoranları arasında Türk mutfağının lezzetlerini gün boyu sunan otelin imzası niteliğindeki Turquoise, deniz mahsulleri ve muhteşem sahil manzaraları ile Mermaid ve keyifli İtalyan klasiklerinin sunulduğu L'Olivo özellikle dikkat çekiyor.

Misafirler Aja Japon restoranında Uzakdoğu lezzetleriyle buluşabilirken, Orient'te Türk mutfağını deneyimleyecek.

Para

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler