Re-Pie Gayrimenkul Ankara’da 15 milyon liraya bina aldı

Qinvest Portföy Re-Pie Gayrimenkul Yatırım Fonu, fiyatlarda yaşanan düşüşleri fırsata çevirerek Ankara’da 15 milyon liraya ofis binası satın aldı.

Qinvest Portföy Re-Pie Gayrimenkul Yatırım Fonu, Kovid-19 salgını süresince fiyatlarda yaşanan düşüşleri fırsata çevirerek Ankara’da 15 milyon liraya ofis binası satın aldı. Fon, sadece 9.5 yıllık kira getirisine bu satın almayı yapmasıyla da dikkati çekti.

Ucuza aldı

Kovid-19 ile birlikte home ofis konsepti tartışılırken Re-Pie Gayrimenkul Yatırım Fonu’nun portföyüne kiracılı ofis katları ve binaları alıyor, yatırımcısına kira gelirleri ve mülk değer artışlarından getiri sağlıyor.

Re-Pie Portföy’ün Genel Müdürü Alim Telci, “2020 yılı için yapılacak yeni yatırımları da şimdiden belirledik. Fonumuzun performansından faydalanmak isteyecek yatırımcı ağımızı da genişletmek amacındayız” dedi.

50 milyon TL’lik fon

Fon’da şu an yaklaşık 50 milyon liralık gayrimenkul olduğunu son satın alma ile buna 15 milyon liralık bir bina daha eklediklerini kaydeden Oinvest Portföy Genel Müdürü Murat Vanlı ise “Alım fiyatlarımız inşaat maliyetinin altında. Önümüzdeki günlerde 13.5 milyon TL’lik başka bir alımı daha duyuracağız” diye konuştu.

Analiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir