Oto World Asya Home City Pendik oldu, açılış Ekimde!

Evra Group-Has Şirketler Grubu’nun Pendik’te inşa ettiği Oto World Asya kimlik değiştirdi. Bina; Avi Alkaş’ın Türkiye’ye getirmek istediği trendin ilk örneği oluyor.

Beş yıl önce inşaatına başlanan Oto World Asya, mobilya ve dekorasyon ürünlerinin teşhir edileceği ve Türkiye’de ilk kez denenen bir konsepte sahne oluyor. JLL Türkiye Başkanı Avi  Alkaş’ın fikrî öncülüğünde geliştirilen projenin ismi Home City Pendik olarak belirlendi.

Ekimde açılışı planlanıyor

Alkaş’a göre yeni yapılacak 15 milyon konutun mobilya, dekorasyon ve eşyaya ihtiyacı olacağı için bu tür bir AVM isabetli bir yatırım olacak. Dekorasyon ve kiralama işlemlerine bağlı olarak Home City Pendik’in Ekim ayında açılışının yapılması bekleniyor.

Bölgenin ihtiyacına hitap edecek

JLL Türkiye Başkanı Alkaş’a göre fiyat/kalite paritesine özellikle dikkat edilen proje bölgenin ihtiyacına cevap verecek. Bu zamana kadar yapılan ev eşyaları ve mobilya satışı kurgusundan farklı bir tasarıma yoğunlaştıklarını vurgulayan Alkaş’a göre 373 olan mağaza sayısı 150 ile 200 civarına inecek. Zira mobilyaların daha büyük alanlara ihtiyacı olacak.

Home City Pendik’i MOSDER kiraladı

Projenin gelişiminde Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) aktif bir rol üstleniyor. Zira MOSDER Şubat 2017’de anlaşmaya imza atarak binayı kiraladı. Yönetim Kurulu Üyeleri 10 Mayıs 12017’de Home City AVM’yi ziyaret ederek çalışmaları yerinde denetledi.

Bu noktaya nasıl gelindi?

170 milyon TL’lik yatırıma sahip olan Otoworld Asya’nın temeli 2012 yılının Ekim ayında atılarak Aralık 2015’te tamamlanacağı deklare edildi. Yüzölçümleri 137 metrekare ile 600 metrekare arasında değişen ticari birimlerin yer aldığı proje; 22 bin 275 metrekarelik arsa üzerine konumlanmıştı.

2. el otomobilin merkezi olacaktı

Otomobil alım ve satımında her türlü hizmetin bulunduğu bir konseptte kurgulanan Otoworld Asya’da kafeler, restoranlar, sosyal alanlar, tamir ve bakım noktaları, noterler ve bankalar yer alacaktı. Kompleksin ikinci el oto galerilerini toplaması hedeflenmişti.

Son sözü piyasalar söyledi

Fakat daha sonra piyasalardan alınan dönüşler değerlendirilerek projede değişikliğe gidildi. Evra Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Topaloğlu yaptığı açıklamada, “Hadi hayırlısı... Yapımına oto AVM'si olarak başladığımız Oto World projemizi bitirip rotasını ev eşyaları ve normal AVM olarak değiştiriyoruz. Kiralama ve yönetimini üstlenen Amerikan firmasının Türkiye temsilcisi JLL. Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş Bey ile sözleşmemizi imzaladık.” demişti.

Reklam yüzü olarak Ahmet Özhan’ın rol aldığı projede daha sonra hızlı bir dönüşüm süreci başlatıldı. Bu yılın ilk aylarında MOSDER ile anlaşmaya varılarak Türkiye’de bir ilkin temelleri atılmış oldu.

Emlaknews.com.tr

 

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 3

  • Ata Demiray
    Bu dönüşümde çok ürkek ve isteksiz olduklarını söyleyebilirim, MOSDER oldukça geri çekilip tüm masraflarını mülk sahiplerine yıkmış durumda, dekorasyon dahil. Ekim'17 imkansız bir tarih. 3 hafta kalmış şurada, içinde 2 yıldır çivi çakılmamış durumda. Yine canlı olmayan bir yatırım. Keşke 4 elle sarılacak bir aracı olabilseydi...
  • Hasan Diker
    Abi, neden haberi takipciliğini tam yapmazlar? Açılış tarihi minimum Mayıs 18, bu konuda takipçisi olun lütfen. MOSDER kedinin fare ile oynadığı gibi oynuyor.
    • Hasan Bey biz gazeteci olarak ilgili tarafların beyanlarını size ulaştırıyoruz. Kimseye "Kardeşim açılışı neden geciktiriyorsunuz?" diye hesap sorma durumumuz yok, onu ancak yatırımcılar yapabilir.

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler