Öğrenciler en iyi çelik yapıyı tasarlamak için yarışıyor

TUCSA tarafından düzenlenen SteelPRO Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması, bu yıl Arkitera Mimarlık Merkezi desteği ile açıldı.

SteelPRO Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması bu yıl bu Arkitera Mimarlık Merkezi’nin desteği ile düzenleniyor.  Mimarlık ve mühendislik bölümü öğrencilerinin katılabileceği yarışma 14 yıldır Türk Yapısal Çelik Derneği (TUCSA) tarafından ‘çelik yapının özelliklerini vurgulayan yaratıcı çözümler geliştirmek’ ve ‘mimarlık ve inşaat mühendisliği bölümlerinde okuyan öğrencilerin birlikte çalışmalarını teşvik etmek’ amacıyla gerçekleştiriliyor. Yarışmaya başvurular steelpro.org/index.php/basvuru-2/ adresinden yapılabiiyor. Şartname, katılım koşulları ve daha fazla bilgi www.arkitera.com/yarisma/888/steelpro-2017-celik-yapi-tasarimi-ogrenci-yarismasi ardesinden edinilebilir.

20 bin TL ödül dağıtılacak

Toplam 20 bin TL ödül dağıtılması planlanan yarışmanın bu yılki konusu ise ‘Bir İskele Yapısı’ olarak belirlendi. Yarışmacılardan deniz, boğaz, haliç, nehir, göl veya yapay gölet (baraj göleti) kenarında, teknelerin, deniz taşıtlarının, karaya yanaşıp yolcu indirip, bindirdikleri, yanaşma yeri tasarlamaları bekleniyor. Yapı, iskele, su ile karanın arakesitinde bulunan ve her iki tarafa da ait olan bir yapıyı tanımlanıyor. Yanaşma yeri kıyıya dik iskele şeklinde veya kıyıya paralel rıhtım şeklinde olabilecek.

Yarışmanın jürisi ile şu isimlerden oluşuyor:

Melike Altınışık (Melike Altınışık Architects)
Bünyamin Derman (Db Architects)
Prof.Dr. Celal Abdi Güzer (Odtü Mimarlık Fakültesi, Cag Mimarlık Atölyesi)
Dr. Selçuk İz (İz İnşaat)
Serdar Karahasanoğlu (Arup Mühendislik Ve Müşavirlik)
Nevzat Sayın, Mimar (Nevzat Sayın Mimarlık Hizmetleri)
Prof.Dr. Cavidan Yorgun, (İtü İnşaat Fakültesi)

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler