Öğrenci rezidansı modelini ihraç edecek

“Öğrenci rezidansı” modelini çıkararak Türkiye’de yeni bir sektöre öncülük etti. RA Student Residence, şimdi bu modeli yurtdışına da taşımaya hazırlanıyor.

"Kızım 2014'te üniversiteye girdi. Kendisine özgür ve rahat hissedebileceği bir yer arıyordu. Biz de güvenli bir yerde olsun istiyorduk. Araştırmaya başladık ve bu arayış sırasında böyle bir ihtiyaç olduğunu gördük. Müstakil evlerde rahat edilebileceği, güvenli bir yer bulmak kolay değildi. Edindiğimiz bu tecrübeler ve anne olarak başlayan arayışım bizi RA Student Residence'ın kuruluşuna götürdü."

Banu Ilıca böyle anlatıyor girişiminin başlangıcını. Bir anne olarak refleksleri onu girişimci yapmış, öğrenciler için güvenli ve sosyallikten kopmayan bir öğrencilik dönemi yaşamalarını öngörmüş. Bu prensiplerden yola çıkan RA Student Residence'da öğrencilerin kendilerine ait özgür bir alanları var.

Marketleri var, terzileri var. Personel onlara aileleri kadar yakın duruyor. Kısacası marka, üniversiteliler için 'yeni nesil öğrenci barınma' modeli oluşturuyor.

Yeni bir global model

Öğrenci konaklamasına yeni nesil bir yaklaşım getiren RA Student Residence, şimdi de dünyaya açılmayı hedefliyor. Modeli beğeni toplayan RA Residence, 2019 yılı hedefi olarak yurtdışında yatırım planladığını açıkladı. 2019'da yeni yatırımları için 15 milyon dolar ayıran firma, İstanbul'da üniversitelere yakın bölgelerde yer alırken Amerika'da bir öğrenci rezidansı kurmayı hedefliyor.

136 dairesi var

RA Student Residence'ın İstanbul'da hayata geçirdiği ilk yatırımında, toplamda 136 daire var. öğrencilere 2+1, 1 + 1 ve stüdyo daire seçenekleri sunuluyor. Güvenli, modern, rahat yaşanan daireleri ve sunduğu hizmetlerle adeta bir ''öğrenci komünitesi" oluşturan Ra Student Residence, öğrencilerin sorumluluk sahibi ve bağımsız bireyler olmalarına da yardımcı oluyor.

Volkan Akı-Para

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler