Ofis kiralarında Sarıyer ve Ataşehir başı çekiyor

Endeksa.com İstanbul’da ofis kiralarının en yüksek olduğu ilçeleri belirledi. Avrupa yakasında Sarıyer, Anadolu yakasında Ataşehir başı çekti.

Endeksa verilerine göre Beşiktaş’ta ofisler ortalama 135 metrekare büyüklükte, ortalama kira bedeli 4.968 TL. Beşiktaş’ta ofis kiralarının en yüksek olduğu mahalle Levazım. Sarıyer’de ofisler ortalama 172 metrekare, ortalama kira 6.379 TL. İlçede ofis kiralarının en yüksek olduğu mahalle Rumelihisarı. Ortalama değerlerle Şişli’de ofisler 125 metrekare, kira bedeli 3.761 TL. Şişli’de ofis kiralarının en yüksek olduğu bölge Harbiye. Beyoğlu’nda ise ofislerin ortalama büyüklüğü 105 metrekare, ortalama kira bedeli 3.136 TL. Beyoğlu’nda ofis kiralarının en yüksek olduğu bölge Tomtom mahallesi.

Anadolu yakasında Ataşehir, Kadıköy, Üsküdar ve Kartal

İstanbul Anadolu yakasında ise ofis fiyatları en yüksek ilçeler sırasıyla Ataşehir, Kadıköy, Üsküdar ve Kartal. Endeksa verilerine göre Ataşehir’de ofisler ortalama 98 metrekare ve ortalama kira 2.486 TL. Ataşehir’de ofis kiralarının en yüksek olduğu mahalle Barbaros. Kadıköy’de ofislerin ortalama büyüklüğü 122 metrekare, ortalama kira 2.829 TL. Kadıköy’de ofis kiralarının en yüksek olduğu semt Caddebostan. Ortalama değerlerle Üsküdar’da ofisler 100 metrekare ve kira bedeli 2.444 TL. Kartal’da ise ofisler ortalama 88 metrekare büyüklükte, ortalama kira 1.800 TL. Kartal’da ofis kiralarının en yüksek olduğu bölge Kordonboyu.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler