Obaköy – Haldız Adi Ortaklığı bozuldu

Transform Fikirtepe projesini geliştirmek üzere Türkiye’nin en güçlü ortaklıklarından biri iddiasıyla kurulan Obaköy – Haldız Adi Ortaklığı bitti.

İlk konut projeleri Transform 1 ile Fikirtepe’de dönüşüme başlayan Obaköy-Haldız Adi ortaklığı bozuldu.

Obaköy Gayrimenkul Geliştirme İnşaat Yatırım Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin yaptığı açıklamada şöyle dendi:

Obaköy- Haldız Adi Ortaklığı, Şirketimiz Obaköy Gayrimenkul Geliştirme inşaat Yatırım Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Haldız İnşaat Otomotiv ve Ticaret A.Ş'nin ortaklığında 18.03.2016 tarihinde Transform Fikirtepe Projesi'nin inşası amacıyla kurulmuştur. Tarafların mutabakatı doğrultusunda Obaköy Gayrimenkul Geliştirme İnşaat Yatırım Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş. ünvanlı şirketimiz, bahse konu Adi Ortaklıktan 07.11.2018 tarihi itibariyle ayrılmış olup, Şirketimizin ayrılış tarihinden sonra Obaköy- Haldız Adi Ortaklığı ile ilgili yapılan iş ve işlemler konusunda herhangi bir yetki veya sorumluluğumuz bulunmadığını kamuoyunun bilgisine sunarız.

Tarafları tanıyalım

Obaköy

28.08.1988 yılında kurulan şirket, Ankara ili Akyurt ilçesinde yemek fabrikası işletimi ve Ankara ili Çankaya ilçesinde bulunan Atakule İş merkezinin işletilmesi işlerini yürüttü. 2016 yılının ilk çeyreğinde 183 milyon TL’lik sermaye ile inşaat-taahhüt sektörüne atıldı. İlk projesi olan Transform Fikirtepe, uzun bir süreden bu yana temel/hafriyat aşamasında bekliyor. Obaköy’ün ortaklık yapısında T. Vakıflar Bankası T.A.O. Memur ve Hizmetlileri Emekli ve Sağlık Yardım Sandığı Vakfı %30, Vakıfbank Personeli Özel Sosyal Güvenlik Hizmetleri Vakfı %70 paya sahip bulunuyor.

Haldız İnşaat

Haldız İnşaat, 1979 yılında Sakarya’da kuruldu. Haldız Grup çatısı altında inşaat otomotiv enerji medya ve sigorta sektörlerinde de faaliyet gösteriyor.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler