Alanya Nox Inn Beach beş yıldızlı hotel olacak

Semray İnşaat Turizm, Antalya Alanya’daki Nox Inn Beach ve Rheme Beach konaklama tesislerini birleştirerek kapasite artışına gidiyor.

Semray İnşaat Turizm Alanya’da yer alan 159 odalı Nox Inn Beach ve maliği olduğu Rheme Beach konaklama tesislerinde 83 milyon 398 bin 989 TL’lik bir yatırımla kapasitesini artırıyor. Bitişik parseldeki Rheme Beach Hotel ile parsel tevhidi yapan Semray İnşaat, bu oteli yıkarak kapasiteyi artırmayı planlıyor. Zira inşaat ile hâlihazırda işletilen Nox Inn Beach’te çatı katları kaldırılarak ilave katlar yapılacak. Mevcut binaya 2 normal kat + çatı katı eklenerek 3 bodrum + zemin kat + asma kat + 3 normal kat + çatı katından oluşması sağlanacak. Rheme Beach’in yerine yapılacak bina ise 5 bodrum + zemin kat + asma kat + 2 normal kat + çatı katından oluşacak.

İki oteli verip beş yıldız alacak

Semray İnşaat Antalya Alanya Telatiye Mahallesi’nde yer alan ve tapuda Kulak Mevkii, 109 adadaki iki otelini birleştirerek 5 yıldızlı bir konaklama tesisine ulaşıyor. Birleşimin ilk kısmını 159 odalı ve 4 parseldeki Nox Inn Beach oluşturuyor. Diğeri ise faaliyet sahibine ait olan 5 parseldeki 85 yataklı Rheme Beach Hotel. Kapasite ilave odalarla birlikte 372’ye çıkarılıyor. Proje, elde edilen yeni 109 ada 10 parseldeki 6 bin 600 metrekarelik arsa üzerinde gerçekleştiriliyor. Yeni tesis Nox Inn Beach Hotel ismi ile hizmet verecek.

Nox Inn Beach inşaat alanını artıracak

Ek yeni yapının, taşınmazların tevhit işlemi yapılmadan önce 109 ada 5 nolu parselde Rheme Beach Hotel’in tamamen yıkılarak bu alana inşa edilmesi kararlaştırıldı. Yıkımı yapılacak yapı, 1.150 m2lik alan kaplamakta olup yeni yapı ise 3.075 m2lik yüz ölçümüne sahip olacak.

Nox Inn Beach ve Rheme Beach Hotel bitişik parsellerde yer alıyor. Her iki otelin genel görünümü.

Rheme Beach Hotel’in yerine yapılacak olan mevcut binaya 2 bedensel engelli odası, 1 suit oda ve 42 standart oda eklenecek ve yeni inşa edilecek yapıda 168 standart oda yer alacak. Yapılması planlanan bu artışla birlikte tesisinin kapasitesi 363 standart oda, 4 bedensel engelli odası ve 5 suit oda olmak üzere toplam 372 odaya ulaşacak. Tesiste aynı anda 744 kişi konaklayabilecek. Yeni tesisin metrekaresi 2 bin 331 TL maliyetle imal edilecek. İnşaat maliyeti 78 milyon 598 bin 989 TL hesaplanan harcamalar diğer kalemlerle birlikte toplam 83 milyon 398 bin 989 TL’lik bir yatırım bedeline ulaşması hesaplanıyor.

Rheme Beach Hotel

Yeni tesiste mevcut ortak kullanım alanları olarak; 400 kişilik 1. sınıf lokanta, 200 kişilik açık yemek alanı, 115 kişilik toplantı salonu, 150 kişilik çok amaçlı salon, 100 kişilik çok amaçlı salon, 120 kişilik diskotek, çalışma ofisi, bilardo salonu, aletli jimnastik salonu, sauna, Türk hamamı, buhar banyosu, 7 adet masaj odası, açık-kaplı yüzme havuzu, havuz bar, vitamin bar, Amerikan bar, lobi bar, 3 adet satış ünitesi, bay-bayan kuaförü yer alacak. İşletme döneminde yaklaşık 140 kişinin çalışacak.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler