Neşecan Çekici GKL Platformu’nun yeni başkanı oldu

Gayrimenkulde Kadın Liderler (GKL) Platformu’nun yeni başkanı olan Neşecan Çekici, kurucu başkan Av. Pınar Ersin Kollu’dan görevi devraldı.

Platformun ilk kuruluşundan bu yana iki yıl boyunca GKL İcra ve Danışma Kurulu Üyesi olan Neşecan Çekici, başkanlık görevcini devraldıktan sonra kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Yeni dönemde platform olarak ilk hedeflerinin 2025 yılına kadar gayrimenkul sektöründe yönetim kurulunda kadın üyesi olmayan şirket kalmaması olarak belirleyen Çekici, yönetim kurullarındaki kadın üye oranının yüzde 30’a yükseltilmesi, kadını liderliğe hazırlamak üzere mentorluk programı ve diğer eğitimlerin yaygınlaştırılması, nitelikli insan kaynağının çoğaltılması ile kurumsal ilişki ve işbirliklerinin arttırılması olduğunu açıkladı.

Başkan Çekici, kuruluşundan bu yana GKL Platformu’na emek veren tüm üyelere ve kurumlara teşekkür etti.

Yeni başkana yakın mercek…

Neşecan Çekici, Epos Gayrimenkul Danışmanlık ve Değerleme A.Ş’ nin kurucusu ve yönetici ortağıdır. Halen GYODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevini yürüten Çekici, ULI Türkiye İcra Kurulu üyesidir. Ayrıca, üyesi olduğu Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) bünyesinde Türkiye’de kadın girişimciliğini geliştirmek, ekonomik ve sosyal yaşamda kadının konumunu güçlendirmek amacıyla düzenlenen eğitimlerde görev almaktadır.

Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu

Urban Land Institute (ULI) “Women’s Leadership Initiative (WLI)” Türkiye ayağı olarak 2016 yılında faaliyetlerine başlayan GLK, gayrimenkul sektörünün önde gelen sivil toplum kuruluşlarını “kadın” başlığı altında bir araya getirerek kuruldu.

Platformun misyonu, gayrimenkul sektöründe kadın istihdamını ve kadın yönetici sayısını; sektördeki kadınların varlığını ve etkinliğini artırmaktır. Gayrimenkulde kadın liderliği ile kadının kendine, iş hayatına, iş arkadaşlarına ve çalışmakta olduğu şirketine liderlik etmesi ve iş/yaşam dengesini sağlaması ifade edilmektedir.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler