Nef’in konut satışları yüzde 52 arttı

Nef Grubu Başkanı Erden Timur, alternatif satış kanallarıyla yılın ilk yarısında satışlarını yüzde 52 artırdıklarını belirterek, “Ciromuz 1.1 milyar lirayı aştı. Hedefimiz 2 milyar lirayı yakalamak” dedi.

Lokasyon, fiyat, hedef kitle ve projede kullanılan malzemelerle, lüks segmenti hedefleyen yeni bakış açısı Nef Reserve projelerini tanıtan Erden Timur, 2018'in ilk 6 aylık mali verilerini de gazetecilerle paylaştı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Türkiye genelinde konut satışlarının yılın ilk 6 ayında geçen yıla göre neredeyse aynı seviyede gerçekleştiğini hatırlatan Timur, Nef teki başarırım altında yatan en büyük nedenin alternatif satış kanalları olduğunun altını çizdi.

Nef olarak, rekorlarla geçen 2017 yılının ardından 2018'e de çok hızlı başladıklarını ifade eden Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, "Özellikle alternatif satış kanallarımız üzerinden yakaladığımız büyümeyle, satışlarımızı ilk yarıda yüzde 50'nin üzerinde artırmayı başardık. 18 Temmuz itibarıyla toplam ciromuz 1.1 milyar TL'yi aştı. Bu başarı, gayrimenkul sektöründe bir ilk olan ve JCR tarafından bize verilen A+ kredi notunun da en büyük dayanağı. Hedefimiz geçen yılın toplamında ulaştığımız 1.5 milyar TLlik ciroyu, bu yılsonunda 2 milyar TL üzerine çıkarmak" dedi.

Timur şöyle devam etti:

"Satış kanallarım iki şekilde değerlendiriyoruz. İlk olarak müşterinin satış ofisine geldiği ve soma alım yaptığı geleneksel satış kanalı. İkincisi ise kurumsal işbirliklerini, Anadolu'daki bayi yapılanmasını ve yabancıya satış gibi tüm unsurları kapsayan alternatif satış kanalları. Bizim geçen yıl yüzde 7 olan alternatif satış kanallı satışımız ilk yarıda yüzde 48'i buldu. Hatta temmuzun ilk haftasında yüzde 50'yi aştık.'

Tüketici alışkanlıklarının değiştiğini söyleyen Erden Timur, "Eskiden konut almadan önce 3 proje geziliyordu, şimdi 9'a yükseldi. Yani insanlar artık ince eleyip sık dokuyor" dedi.

Nef Reserve ile lüks sınıf atladı

Tüm dünyada giderek yükselen lüks yaşam trendi, Türkiye'de Nef ile Bodrum ve İstanbul'da hayat buluyor.  Nef, lokasyon, fiyat, hedef kitle ve projede kullanılan malzemelerle, lüks segmenti hedefleyen yeni bir bakış açısı sunuyor.

Nef Yalıkavak, Nef Gölköy ve Nef Kandilli'yi; Nef Reserve bakış açısı ile geliştirdiklerini söyleyen Timur, "Amaç Reserve projelerimizde lüksü ulaşılabilir kılıp, Nef müşterilerine sunmak" dedi.

Nef Yalıkavak'ı prestij projesi olarak gördüklerini ifade eden Erden Timur, "Lansmana çıkmadan projenin yüzde 60'ını sattık" diye konuştu.  Nef Reserve'in ikinci projesi Gölköy'de hayata geçiyor. 50 bin metrekarede hiç ağaç kesilmeden şekillenen projenin metrekare fiyatı 6 bin Euro.

İsmail Şahin - Sözcü

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler