Nef Reserve Gölköy 89 villadan oluşacak

Nef’in Bodrum’da geliştirdiği 3. projesi olan Nef Reserve Gölköy, Mimar Emre Arolat’ın imzası ile şekillendirildi.

Nef, Bodrum’daki 2. projesi olan Nef Reserve Gölköy’ü 44 dönümlük arazide 89 villalık eşsiz bir deneyim olarak tasarladı. Göl Mahallesi’ndeki 114 ada 5, 6 ve 7 parseli kapsayan arsada geliştirilecek proje kesintisiz deniz manzarası sunacak.

Reserve Gölköy'ün fotoğrafları

400 ile 1200 metrekare kullanım aralığında villaların tasarlandığı projenin arazisi hem geniş bir koy manzarasına sahip olacak hem de çam ve zeytin ağaçlarıyla dolu açık bir ormanlık arazinin içinde yer alacak.


Proje Firmasına Ulaşın


Bodrum'daki 3. proje

Nef Yalıkavak ve Turgutreis’ten sonra üçüncü Bodrum projesi olan Nef Reserve Gölköy denize sıfır bir yarım ada üzerine konumlandı. Çalışmalar başlaman önce firma devletin ilgili kurumlarını bilgilendirerek arazideki 102 ağacın tespit edilerek kayıt altına alınmasını talep etti. Proje bu ağaçlardan hiç birisi kesilmeden tamamlanacak.

Doğal doku ve eğime müdahale edilmeyecek

Nef Reserve Gölköy’de şirketin İstanbul’daki projelerinde yer verdiği Foldhome Sistemi burada da kullanılacak. 500 milyon TL’lik bir yatırım bedelinin tahmin edildiği proje hakkında fikrini açıklayan Mimar Emre Arolat, arazinin doğal doku ve eğimine müdahale etmeyen, tersine bulabildiği uygun yere usulca ilişen yapıların projede yer aldığını dile getirdi.

Kendini hissettirmeyecek

Reserve’nin, denizden bakıldığında bağıra çağıra ortaya çıkmak yerine, olabildiğince içinde yer aldığı doğal örüntü ile hemhal olmayı hedefleyen bir yönelimle ele alındığını ileri süren Arolat, mevcut topografik özelliklerin korunduğuna ve büyük ölçekli müdahalelerden kaçınıldığına dikkat çekti.

Projenin yapımında ise farklı renk ve dokulara sahip olan doğal taşlar, doğal ahşap ve çıplak beton kendine bol bol yer bulacak.

İletişim Bilgileri
nefgolkoy.com
444 9 633
Göl Mahallesi Bodrum, Muğla

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler