Murat Kurum, Emlak Konut GYO Genel Müdürlüğü’nden istifa etti

Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak atanan Murat Kurum, Emlak Konut GYO AŞ Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etti.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı kabinede Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak atanan Murat Kurum, Emlak Konut GYO AŞ Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etti. Emlak Konut GYO KAP'ta yaptığı açıklama ile durumu kamuoyuna bildirdi.

Murat Kurum'un istifa açıklaması:

Şirketimiz Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesi Sn. Murat Kurum Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak atandığından, 09.07.2018 tarihli dilekçeleri ile hem Genel Müdürlük hem de Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etmiştir.

Dün düzenlenen devir teslim töreniyle Mehmet Özhaseki'den görevi devralan Murat Kurum, yeni sistemle Çevre ve Şehircilik Bakanlığının görev ve yetkilerinin biraz daha arttığına dikkati çekerek, "Biz de mevcut çalışma arkadaşlarımızla üzerimize düşen neyse gece gündüz çalışacağız, tevazu içerisinde olacağız. Alçak gönüllü olacağız." diye konuştu.

Görevin başında ilk fotoğraf

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, görevini devraldı ve masabaşında ilk fotoğrafını verdi.

"İmar barışına ciddi müracaat var"

Mehmet Özhaseki'nin imar barışı, kentsel dönüşüm, Güneydoğu'da kayyum atanan belediyelerle ilgili konularda gece gündüz çalıştığını anlatan Murat Kurum, "İmar barışıyla alakalı çok ciddi bir müracaat var. Yıllardır sıkıntı olan süreci başarıyla yöneterek, bu duruma getirdiler. İnşallah biz de bunu neticelendirip, kaynağı da en verimli şekilde kullanmaya çalışacağız. Kentsel dönüşümle alakalı ben Sayın Bakan'ın verdiği birçok mücadeleyi çok yakından biliyorum. İnşallah ben de bu mücadeleyi en az Sayın Bakanım kadar sürdüreceğim, devam ettireceğim." şeklinde konuştu.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler