MSGSÜ, Uluslararası İç Mimarlık Sempozyumu düzenliyor

MSGSÜ İç Mimarlık Bölümü, Fikirtepe Platformu’nun elmas sponsorluğunda Bakan Sarı’nın katılımıyla 5. Uluslararası İç Mimarlık Sempozyumu’nu gerçekleştirecek.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü, Fikirtepe Platformu’nun elmas sponsorluğu ile 5. Uluslararası İç Mimarlık Sempozyumu’nu hayata geçiriyor. Sempozyum, 3-6 Mayıs 2016 tarihleri arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu’nda gerçekleşecek. Sempozyumda ‘Mekan Tasarımında Yenilikçi Yaklaşımlar’ konsepti ile yenilikçi bilgi ve fikir üretimiyle katkı sağlayacak bildiriler, fikirler ve projeler tartışılacak. Sempozyumun açılışına Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Fikirtepe Platformu Başkanı Ali Nuhoğlu ve Fikirtepe Platformu Yönetim Kurulu Üyesi Nazmi Durbakayım katılacak.

Konuşmacıları arasında dünya ölçeğinde kabul görmüş olan Joachim Sauter, Marcos Cruz, Sascha Peters, Mustafa Toner, Özlem Yan Devrim ve Hasan Mingü gibi isimlerin bulunduğu sempozyumun dört günü boyunca eğitimden tasarım teorisine, sosyal medya ve mekan ilişkisinden gelenek ve gelecek ikilemesine, mobilya tasarımından teknolojiye, tasarımda kentsel bakış açılarının iç mekana yansımasından çeşitli workshop çalışmalarındaki anlayışların irdelenmesine kadar pek çok başlık altında oturumlar düzenlenecek.

Sempozyum Program Akışı için tıklayın

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler