Moğolistanlılar’a kentsel dönüşüm ve yeşil alanlar anlatıldı

Bağcılar Belediyesi ziyarete gelen Moğolistanlı heyete kentsel dönüşüm, konutlaşma, yeşil alanların yönetimi ve korunması gibi konularda bilgi aktardı.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin, Yerel Yönetimlerin bilgi ve tecrübe aktarımı ile işbirliği gerçekleştirilmesi amacıyla düzenlediği program kapsamında ülkemizde bulunan 11 kişilik Moğolistanlı heyet, İstanbul’da çeşitli temaslarda bulundu.

Aralarında Bayan Ölgii Vali Yardımcısı Kamyelıyat Akhmedıya, Dundgobi Bölgesi Vali Yardımcısı Munkhchuluun Jambalsuren, Bayan Ölgii Nüfus Müdürü Yerkyegul Aralkhan, Moğolistan Sınır Bölgesi Yöneticisi Syerjant Dalyelkhan ve Mandalgobi Belediye Başkanı Munkhtogtokh Rentsen’in de bulunduğu 11 kişilik heyet Bağcılar Belediyesi’ni ziyaret etti.

Yararlı ve güzel bir görüşme oldu

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı tarafından karşılanan heyete kentsel dönüşüm, konutlaşma, yeşil alanların yönetimi ve korunması gibi şehircilik çalışmaları konusunda bilgi verildi. Programda Moğolistandan gelen yerel yöneticiler ile bahsedilen konularda bilgi ve tecrübe paylaşımı gerçekleştirildi. Bağcılar’daki başarıyla sonuçlanan projeleri yakından inceleyen temsilciler, uygulamaları beğendiklerini söyleyip hayranlıklarını dile getirdi.

Konuk heyeti Bağcılar’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti de dile getiren Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Belediyemizin çalışmaları konusunda kendilerine sunum yaptık. Yararlı ve güzel bir görüşme oldu. Ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler