Mobilyada yapay zeka başlıyor

Teknolojik gelişmelerle birlikte yapay zeka hayatımızın her alanına da girdi. Mobilya sektörü de bu gelişmelerden payını aldı.

Son dönemde en çok dikkat çeken ürün ise söz dinleyen yani sesle komut alabilen mobilyalar. E&G Mobilya Dekorasyon tarafından tasarlanan masa,konsol ya da lamba gibi ürünlere 'Çekmece açıl/kapan' veya 'Kapak açıl/kapan'şeklinde komut vererek açmak ya da kapamak mümkün.

Yurtdışından talep geliyor

E&G Mobilya Dekorasyon'un mimarlarından olan Hülya Kılıç,proje üzerinde 1 yıldır ar-ge çalışması yaptıklarını belirterek, "14 Türk mühendis Kağıthane'deki 3 bin 500 metrekarelik fabrikamızda bu projenin üzerinde çalıştı. Bu sistemi mobilyaya ve ev eşyasına ilk kez biz uyguladık. Şu anda özellikle Orta Doğu ve Afrika ülkelerinden yoğun talep alıyoruz" dedi.

Döviz getirecek

Firmanın yeni yatırımlarından da bahseden Hülya Kılıç, şöyle devam etti: "Yurtdışı satışlarımızı artırmayı planlıyoruz. Bu kapsamda 2020'de Dubai, Azerbaycan ve Fas'ta yeni mağaza yatırımlarımız olacak. Amacımız ülkeye döviz girdisi sağlamak. Türkiye'de ise 2023'e kadar yeni mağaza planlamıyoruz. Çatalca'da 6 bin metrekarelik yeni bir fabrika inşa ediyoruz.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler