Mirna Dom Engineering Karadağ’da Verde di Oliva’yı geliştiriyor

Avrupa Birliği üyeliği için gün sayan Adriyatik’in incisi Karadağ’a akın eden yatırımcılar arasında Mirna Dom Engineering and Costruction da yer alıyor.

Karadağ’ın en büyük ikinci şehrine ilk rezidans yatırımında Türk imzası atmaya hazırlanan Mirna Dom Engineering and Costruction, Bar bölgesinde yer alan ve ülkenin en güzel koylarından bir olarak bilinen Dobra Voda'da (Güzel Su) lüks konut projesi Verde Di Oliva için kazmayı vurdu.

Karadağ’a zeytin yeşili

Bir Türk-Karadağ ortak girişimi olan Mirna Dom Engineering and Costruction’ın Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Şahin, 1,5 yıl içinde bitirmeyi planladıkları rezidans projesinin şehrin ilki olarak tarihe geçtiğini kaydetti. Şahin, projenin adını bölgede evliliklerin bereketlenmesi için 7 zeytin ağacı dikme geleneğinden esinlenerek Verde di Oliva (Zeytin Yeşili) verdiklerini ifade etti.


Proje Firmasına Ulaşın


Birinci etap 52 rezidanslı

İki etap halinde inşaatına başlanan projenin ilki 52 konuttan oluşuyor. İlk etapta 34,5 metrekare ile 62,5 metrekare arasındaki 19'u stüdyo 30'u da 1+1, 49 dairenin yanısıra 3 adet de kullanım alanı 250 metrekareyi geçen penthouse daire bulunuyor.

Avrupa'daki alışkanlıklar gereği konutların tamamen boş teslim edildiğinin altını çizen Serkan Şahin, Verde di Oliva'da mutfak ve banyo dolaplarına ilaveten klima, ledli gizli ışıklandırma, ebeveyn banyosu ve görüntülü zil sistemi kadar bir dizi lüksün tamamlanmış olarak sattıklarını ifade etti. Verde di Oliva'da kapalı otoark, kat bahçeleri, açık ve kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, cep sineması, sauna, Türk hamamı gibi her türlü rezidans lüksü beğenilere sunulacak. Projenin ikinci etabında ise yaklaşık 80 daire yer alırken ilk etapta verilen imkanların tamamı ikinci etapta da yer alacak.

Türk olarak Bar’da bir ilke imza atmanın gururunu yaşadıklarını kaydeden Şahin, bölgenin ortalama metrekare fiyatının yüzde 15 altında fiyat belirledikleri için başta Rusya, Almanya, Polonya ve Türkiye olmak üzere Avrupa'nın her ülkesinden yatırımcıyı Dobra Voda koyuna getirdiklerini kaydetti.

 

Türkiye’deki 20 yıllık tecrübeyi Karadağ'a taşıdı

Mirna Dom Kurucu Ortağı ve COO'su Tolga Çom ise, 1999'dan beri lüks konut projelerinden bir Türk bankasının genel müdürlük binasına kadar birçok projede elde ettikleri tecrübeyi yurt dışına taşıdıklarını belirtti.

Güneş ülkesi

Senenin 250 günü güneş alan Adriyatik'in doğa harikası bu küçük ülkede daha büyük projelere de imza atmayı hedeflediklerini aktaran Çom, hem kalitesi hem de fiyat avantajıyla bölgenin en fazla dikkat çeken projesi olmayı başardıklarını da sözlerine ekledi.

Çom, metrekare fiyatları 1.200 Euro'dan başlayan Verde di Oliva'nın tüm ülkede yatırımcısına en fazla getiri sağlayacak proje olduğunu söyledi. Çom, diğer projelerden farklı olarak sadece dairelere 3-4 bin Euro harcayarak kullanıma hazır hale getirdikleri için bile yatırımcısına yüzde 15'lik fiyat avantajının yanı sıra fazladan yüzde 10 civarı daha indirim sağladıklarını ifade etti.

Karadağ'da kapalı otoparkın ayrıca tapulandırılarak satıldığı bilgisini veren üst Çom, ilk 20 daire için ortalama 10 bin Euro değerindeki kapalı otoparkı da hediye edeceklerini duyurdu.

Karadağ’da kira çarpanı 13 yıl

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) verilerine göre 28 Avrupa ülkesi ile birlikte aday ülkelerdeki kira yatırımın en kısa sürede geri döndüğü 3. ülke Karadağ. 13 yıl ile tüm yatırımcıların dikkatini çeken listede Avusturya 51, İtalya 42 ve İngiltere 38 yıl ile yatırımcısına en az kazandıran ülkeler olarak dikkat çekiyor. Türkiye'deki çarpan 28 yıl. Karadağ'ın İstatistik Kurumu Monstat'ın açıkladığı raporda Bar bölgesinde primlenme oranının yıllık ortalama yüzde 14 ile en cazip şehir olduğuna dikkat çeken Mirna Dom Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Şahin, Bar şehrinde kira çarpanının 10 yıl civarında olduğunu kaydetti. Avantajlı durumuyla Bar şehri Karadağ içinde de en cazip bölge konumunu koruyor.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler