Mimar Banu Uçak kimdir?

Seranit Grup bünyesinde Proje Satış ve İş Geliştirme’den sorumlu Genel Müdür yardımcısı olarak görev yapan mimar Banu Uçak genç yaşta önemli başarılara imza attı.

1979 yılında İstanbul’da doğdu. FMV Özel Işık Lisesi’nin ardından, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nü bitirdi ve halen İstanbul Teknik Üniversitesi Mimari Tasarım yüksek lisans programına devam ediyor.

mimar-banu-ucakAssos Arkeolojik kazısında ve TALU Ltd. de mimarlık denemelerinden sonra 2001 yılında yapı sektörünün öncü bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi'nde çalışmaya başladı ve burada on dört yıl boyunca farklı görevler üstlendi.

YEM'deki kariyerini Stratejik Pazarlama ve İş Geliştirme Koordinatörü olarak noktaladı. Halen Seranit Grup bünyesinde Proje Satış ve İş Geliştirme’den sorumlu Genel Müdür yardımcısı olarak çalışıyor.

Kariyerinin her adımında Türkiye’de mimarlık kültürünün ve yapılı çevrenin niteliğini artıran projeler geliştirmeye çalıştı ve halen devam ediyor. AgaKhan mimarlık ödülleri nominatörlüğü, Dünya Mimarlık Festivali Jüri üyeliği gibi jüri üyelikleri dışında, İNDER Yönetim Kurulu, ULI Türkiye Yönetim kurulu gibi sivil toplum örgütlerinde de görev yaptı.

 

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler