Milli Görüş Vakfı kuruldu

Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın fikrini yaşatmak üzere aralarında Saadet Partisi Genel Başkanı’nın da bulunduğu bir grup Milli Görüş Vakfı’nı kurdu.

Türkiye’nin efsanevi fikir ve devlet adamı olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın fikirlerini temel alan Milli Görüş Vakfı kuruldu. Vakfın kuruculuğunu Erbakan’ın yakın yol arkadaşlarından Oğuzhan Asiltürk ve Mehmet Recai Kutan ile İlyas Tongüç, Salih Turhan, Hamdi Sürücü, İbrahim Nedim Titiz, Tacettin Çetinkaya, Atik Ağdağ ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’ndan oluşan ekip üstlendi.

Vakfın kuruluş gerekçesi, “Milli Görüş’ün merhum lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın bu fikrini yaşatmak üzere milletimize miras olarak bıraktığı Milli Görüş; sevgi, şefkat, adalet ve merhameti esas alarak, hak ve adaleti, başta ülkemizde yaşayan insanlar olmak üzere, bütün insanlığa refah ve huzuru sağlamak ve vakıf senedinde yazılı diğer amaçları gerçekleştirmek.” Olarak açıklandı.

Merkezi Ankar olarak belirlenen vakfın 65 bin TL’lik mal varlığını kurucu isimler bağışladı. Vakfın herhangi bir yolla işlevini yitirmesi halinde borçların tasfiyesinden sonra arta kalan mal ve hakları mütevelli heyet kararıyla vakıf senedinin 4. maddesinde belirtilen gayeye yönelik faaliyet yapan vakıf veya derneklere devredilebilecek.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler