Mesut Arslan’ı tanıyalım

Aslan Yapı İcra Kurulu Üyesi Mesut Aslan 1976 yılında Eskişehir Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu

İzmir Maarif Kolejinde öğrenimini tamamlayan Mesut Arslan 1976 yılında Eskişehir Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Aynı yıl Detroit-Michigan Wayne State University’de İnşaat Yönetimi üzerine yüksek lisans derecesini aldı.

1976 ve 1988 yılları arasında Amerika’da GEC Corporation’da Tasarım Mühendisi, Jered Brown Bros.'da Proje ve Satış Mühendisi, Special Eng. Inc.‘de Proje Müdürlüğü görevinde bulunan Arslan 1988 ve 1991 yıllarında Kutlutaş Holding A.Ş’de Proje Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

1991-1994 yılları arasında Kemer Yapı ve Turizm A.Ş’de Proje ve İş Geliştirme Müdürlüğü yapan Mesut Arslan 1994 ve 1998 yıllarında Emlak Bankası bünyesindeki Emlak Pazarlama Proje Yönetim ve Servis A.Ş ‘de Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. Bu dönemde yürüttüğü ve Mesa Mesken A.Ş ve Nurol İnşaat A.Ş’nin ana yüklenici olduğu proje 1996 Habitat birincilik ödülü aldı.

1998 – 2004 yılları arasında Eston İnşaat A.Ş’de Genel Müdürlük ve Eston Beton A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Arslan 2004 ve 2010 yıllarında kendi şirketini kurdu. Yurt içinde ve yurt dışında çeşitli projelerin proje yönetim, satış ve pazarlama işlerini ve yatırımcı ortaklıklarla yeni konut ve ticari gayrimenkul projelerini gerçekleştirdi.

2010 yılında profesyonel yaşama geri dönen Mesut Arslan, Kuzu Grup’ta Proje Genel Koordinatörü olarak çalıştı.

2011 – 2016 yılları arasında Türkiye’nin en büyük özel sektör karma kullanım Projesi Tema İstanbul’u geliştiren Mesa, Artaş, Öztaş, Kantur- Akdaş Ortak Girişimi Genel Müdürlük görevini yerine getiren Arslan 2016’dan bu yana ASLAN YAPI İcra Kurulu Üyesi olarak çeşitli gayrimenkul projelerinde sorumluluk üstlenmektedir.

Mesut Arslan ayrıca 2005 ve 2006 yıllarında GYODER (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği) Yönetim Kurulu Üyeliği de yapmıştır.

Arslan İngilizce bilmektedir.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 1

  • Mehr ben yunus zeydan iş arıyorum Inşaat teknikleriyim iş arıyorum evliyim 2 çocuğum çalışmam lazım 10 yıl inşaat ve şantiyelerde üst yüzeyde gorev aldim

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler