Mesa’nın Bodrum Demirbükü’ndeki projesi satışta

Gayrimenkul sektöründe 49 yılda 100 bin konuta imza atan Mesa, bu yıl satışa sunduğu projelerine Bodrum Demirbükü’nü de ekledi.

Mesa’nın Bodrum'un en sakin koylarından biri olan Demirbükü'deki 200 bin metrekarelik arazi üzerinde inşa edilen doğa dostu proje satışa sunuldu. Şirket, lansmana özel kampanya döneminde dolar kurunu 3.89'a sabitledi.

Mesa’nın Bodrum Demirbükü'nde dolar 3.89 TL

Mesa Bodrum Denizbükü projesi denize sıfır konumu ile öne çıkıyor. Projenin fiyat aralığı ise 650 bin dolar ile 3 milyon 850 bin dolar arasında değişiyor. Mesa yönetimi kampanya süresince dolar kurunu 3,89 olarak sabitlediğini açıkladı.

Ayrıca lansmana özel yüzde 15 peşin ve yüzde 10 indirim de uygulanıyor. 31 Ekim'e kadar yürürlükte olan uygulama sayesinde de yüzde 18 KDV oranı yerine yüzde 8 KDV oranı fırsatı söz konusu, inşaatı devam eden ve bugüne kadar 114 talep alan projede anahtar teslimlerinin Ağustos 2020'de yapılması planlanıyor.

Doğaya yakışıyor

Projenin konumu ve inşaat çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Mesa Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mert Boysanoğlu, iki yıllık çalışmanın sonucunda "doğaya yakışan mimari" bir yaklaşımıyla geliştirdikleri yazılımı uyguladıklarını, bu sayede arazi üzerindeki zeytin ve çam ağaçlarının konumu belirleyip, coğrafyanın doğal yapısına uygun bir projeye hayat verdiklerini kaydetti.

Projede ahşap ve taş kullanımının yoğun olduğunu söyleyen Boysanoğlu şu bilgileri verdi:

"Yüz akımız olacak bu projemizde kullanılan geçirgen yüzeylerle güneş ışığından maksimum fayda sağlanması hedeflendi. Tüm dairelerin deniz manzarasına sahip olduğu Mesa Bodrum projesinde inşaat yoğunluğu da minimum düzeyde. Nitekim 200 bin metrekarelik arazi üzerinde 67 bin metrekarelik satılabilir alan kullanılarak tasarladık. Projede yeşile ayrılan alan ise 130 metrekaredir. Her detayda doğaya olan saygımızı ortaya koyduk. Projemizde hayatın başlaması ile birlikte yeşil alan sulamasının deniz suyunu tatlı suya çevirerek yapmayı planlıyoruz."

Farklı tipte villa ve rezidanslar

Mesa Bodrum projesinde farklı villa tiplerinin yanı sıra, geniş teras ve bahçelerin yer alacağı altı farklı rezidans ünitesi planlandı. 2+1 'den 5+1'e kadar 210 rezidans, 5+1 ve6+l tiplerinde 50 villanın yer alacağı projede bir de butik bir otel inşa edilecek. Boysanoğlu, 30'a yakın odanın yer alacağı oteli Mesa olarak kendilerinin işleteceğini kaydetti.

Projede diğer Bodrum projelerinden farklı olarak özel restoran, 2.5 kilometrelik koşu ve yürüyüş parkuru ve kumsal yer alıyor. Bodrum Merkez'e 10 dk , Torba'ya 3 dk, Göltürkbükü'ne 8 dk ve Yalıkavak'a 15 dk, mesafede yer alan proje, Milas-Bodrum Havaalam'na ise 35 dakika uzaklıkta konumlanıyor.

Leyla İlhan - Dünya

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler