Menzelet Baraj Gölü’ne tekne yanaşma yerleri yapılıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 5. Bölge Müdürlüğü Menzelet Baraj Gölü’ne tekne yanaşma yerleri yaptırıyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kahramanmaraş Oniki Şubat İlçesi’ne bağlı Menzelet Baraj Gölü kıyısına 2 milyon TL’lik bir harcama ile tekne yanaşma yerleri yaptırıyor. Hemen güney-güneydoğusunda Menzelet mesire yeri bulunan proje alanının turizme faydasını olması hesaplanıyor. Alana en yakın yerleşim birimi 3.400 metre mesafedeki Çamrak Obası olarak öne çıkıyor.

4 adet yapılacak

Yapılacak proje kapsamında 88.220 m2’lik alan içerisine 4 adet tekne yanaşma yeri planlandı. Projede 1 adet 143 m, 2 adet 54 m ve 1 adet 42 m uzunluğunda tekne yanaşma yeri yapılacak. Tekne yanaşma yerleri su yükselme kotuna göre kademeli rıhtım şeklinde inşa edilecek. Yanaşma yerleri beton ve taş dolgu malzemesi ile yapılacak ve taşlar bölgedeki ruhsatlı maden ocaklarından temin edilecek.

Yapımı bir yıl sürecek

Yapılması planlanan tekne yanaşma yerleri ile Menzelet Baraj Gölü içerisinde tekneler kıyıya güvenli şekilde yanaşma imkanı kazanacak.İnşaat işlemlerinde 4 ay kazı çalışmaları, 4 ay dolgu, 4 ay beton işlemleri olmak üzere toplam 1 yılda tamamlanacak. İnşaat faaliyetlerinde tekne yanaşma yerleri içim toplam 2.750 m2’lik alanda 11.000 m3 kazı, 5.000 m3 taş dolgu ve 2.500 m3 beton işleri yapılacak. İnşaat aşamasında 22 personel çalışırken işletme döneminde geri sahada üzerinde herhangi bir tesis yapılmayacak.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler