Mar Yapı, Çinli Wanda’yı Türkiye’ye getiriyor

Çin’in en büyük şirketlerinden Wanda Group ile Mar Yapı arasındaki stratejik iş birliğinin ilk adımı olan Wanda Vista İstanbul otel için imzalar Şanghay’da atıldı.

Lüks otel zincirini de bünyesinde barındıran Çin'in en büyük şirketlerinden Wanda Group, Mar Yapı ile Türkiye’ye geliyor. İki şirket arasındaki stratejik iş birliğinin ilk adımı olan Wanda Vista İstanbul otel için imzalar Şanghay’da yapılan bir törenle atıldı. AA’dan Mücahid Eker’in haberine göre, Wanda Vista İstanbul, teknolojiden turizme, finanstan gayrimenkule kadar geniş bir alanda faaliyet gösteren Wanda’nın yurt dışındaki ilk oteli olacak.

İşbirliği devam edecek

Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök ile Wanda Group Başkanı Wang Jianlin arasında gerçekleşen görüşmede Wanda ile Mar Yapı arasında turizm sektörü dışındaki faaliyet alanlarında da ortak çalışmalar yapılması konusunda mutabık kalındı. e-ticaret ve grubun sahip olduğu diğer markalarla ilgili adımlar atılması kararlaştırıldı. İki grup arasındaki iş birliğinin ilk adımı olan Wanda Vista İstanbul, 150 odalı bir otel olarak 2018 yılında faaliyete geçecek. Wanda aynı zamanda otel binası içinde yer alan 300 rezidans dairesinin de işletmesini üstlenecek.

Çin kültürünü yansıtan otel

Wanda Hotels&Resorts Başkanı Qian Jin, Wanda Vista markasına ait ilk yurt dışı otelini İstanbul'da açacaklarını belirterek, Mar Yapı ile ortaklıklarının Çin'den dünyaya açılan uluslararası bir otel yönetimi şirketi olma hedefleri doğrultusunda önemli bir kilometre taşı olduğuna inandığını söyledi. Otelin lokasyon olarak en büyük alışveriş merkezlerinin yer aldığı, havaalanı yakınında yoğun bir iş merkezinde yer aldığına dikkat çeken Jin, “Burada Çin'in yerel kültürel unsurlarıyla bezenmiş Wanda Vista servisini sunacağız. Mar Yapı ile el ele hayata geçireceğimiz Wanda Vista İstanbul, geleneksel Çin estetiğini ve misafirperverliğini yansıtan konseptiyle Türkiye'nin en lüks oteli olacak" dedi.

Genel Müdür Yardımcısı bir Türk

Wanda Hotels&Resorts’ün Türk asıllı Genel Müdür Yardımcısı Eddy Tiftik'e güvendikleri için onun Mar Yapı ve projesinde gördüğü potansiyeli önemseyerek bu ortaklığa karar verildiğini anlatan Jin, "Bir projeyle bırakmayız, devamı gelecektir. Türkiye'deki potansiyeli görüyoruz. Bu bir başlangıç. Türkiye'yi tanıtıp bu yolla bir kapı açmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

‘Çinlileri aldık geldik’

Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök gayrimenkul sektöründe ulusal ve uluslararası ölçekte en iyilerle çalışmayı ve Türkiye'deki en nitelikli projeleri geliştirmeyi hedeflediklerini belirterek “Cumhurbaşkanımız 'Komşunu al gel.' demişti. Biz Çinlileri aldık geldik" dedi.Wanda Vista İstanbul için Çinlilerden ön talep toplanmaya başladığını da açıklayan Özkök, "Çinlilere ev satacağız. Wanda Vista İstanbul'un 150 milyon dolarlık bir değer oluşturacağını düşünüyoruz. Otel açıldıktan sonra Çin'de büyük bir reklam kampanyası başlayacak. Türkiye daha fazla Çinli turist için bir destinasyon haline gelecek. Türkiye'ye kazandırmak istiyoruz. Otel yatırımlarımızı artırıp ileride halka açılmayı düşünebiliriz" açıklamasında bulundu.

‘Türünün ilk örneği bir işbirliği’

Türkiye'nin Şanghay Başkonsolosu Sabri Tunç Angılı ise bu anlaşmanın iki ülke arasında kültürel ve ticari ilişkilerin gelişimine katkıda bulunacağını ifade etti. Wanda Group ve Mar Yapı gibi Türkiye ve Çin'in iki önemli şirketi arasındaki stratejik ortaklık anlaşmasının türünün ilk örneği olduğunu vurgulayan Angılı, "Bunun yeni iş birliği ve daha parlak fırsatların yolunu açacağına eminim. Aynı parlak vizyonun Türkiye-Çin ilişkilerinin geleceğini de şekillendireceğine inanıyorum" dedi.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler