Mapei, Ultratop’u Architect Work’te tanıtacak

Mapei’den tasarım trendlerini şekillendiren yaratıcı zemin önerisi Ultratop® Architect@Work’te tanıtılacak.

Mapei, 1-2 Kasım tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek Architect@Work etkinliğinde hem yaşam alanları hem de endüstriyel mekanlarda yüksek performans ve estetiği bir arada sunan, yenilikçi yüzey çözümü Ultratop® için sergileme yapacak.

Fonksiyonel ve uzun ömürlü

80 yıllık tecrübesi ile yapı endüstrisinde her tür zemin, duvar ve kaplama malzemelerinin uygulanması için yapıştırıcı ve tamamlayıcı ürünler geliştiren dünya lideri Mapei, geliştirdiği çimento esaslı zemin çözümü Ultratop® ile aşınma dayanımlı estetik zeminler sunuyor.


Ultratop®, 5 ila 40 mm arası kalınlıklarda aşınma dayanımlı zemin kaplamaları için özel hidrolik bağlayıcı esaslı, ultra-hızlı prizlenen, kendiliğinden yayılan bir harçtır. İç mekanlarda, kamusal ve endüstriyel binalarda yeni veya mevcut beton ve seramik alt yüzeylerin tesviye edilmesi ve düzeltilmesi, alışveriş merkezlerinin, ofislerin, mağazaların, showroomların ve kauçuk tekerlekli araçların kullanımda olduğu alanların ağır yaya trafiğine uygun hale getirilmesi için kullanılıyor.

Yüksek mekanik mukavemete sahip, aşınmaya dayanıklı ve çok amaçlı kullanılma özelliğine sahip Ultratop® aynı zamanda tek başına bir zemin kaplaması olarak da kullanılabiliyor. Ürün, sunduğu doğal, parlak veya terrazzo efektli bitiş özelliği ile yapı dekorasyonu sektöründe geniş bir kullanım alanına da sahip.

6 farklı renkte sunulan ürün farklı şekillerde uygulanarak hem farklı yüzeyler oluşturulmasına imkan tanıyor hem de dekoratif zemin kaplaması olarak da kullanılabiliyor. Doğal agregalarla birlikte kullanıldığında ise evler, ofisler, mağazalar, müzeler, tiyatrolar ve sergi salonlarında “Terrazzo alla Veneziana” gibi yeni dekoratif zeminler oluşturulmasını sağlıyor.

Mapei Hakkında:

1937’de Milano’da kurulan, günümüzde 5 kıtada 87 alt kuruluş ve 35 ülkede 83 üretim tesisiyle ve grup bünyesinde istihdam edilen 10.000’den fazla çalışanıyla faaliyet göstermekte olan MAPEI, her tür zemin, duvar ve kaplama malzemelerinin uygulanması için yapıştırıcı ve tamamlayıcı ürünler üretiminde dünyanın önde gelen firmaları arasında yer almaktadır. Aynı zamanda su yalıtım ürünleri, özel harçlar, beton katkıları, yeraltı inşaatı için ürünler ve beton ve tarihi yapıların restorasyonu gibi yapı endüstrisinde kullanılan diğer kimyasal ürünlerde de uzmanlaşmıştır.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler