Malttepe Küçükyalı Arsası yeni bir çekişmeye sahne olacak

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın İstanbul Maltepe Küçükyalı’da satışa çıkardığı 114 dönümlük E5 cepheli arsaya 13 teklif geldi.

Emlak Konut GYO, ses getiren yeni bir arsa taşı karşılığı gelir paylaşımı ihalesine daha imza atıyor. Maltepe Küçükyalı Kavşağı’na yakınlığı ile dikkat çeken E5 üzerindeki arsaya ilk oturum için beklenenden yüksek teklifler geldi. Firmaların gözünü kararttığı arsa için ilk oturumda 700 milyon liraya kadar geliştirilecek proje bedeli, 180 milyon liraya kadar arsa payı ve yüzde 40 arsa payı oranları geldi. Avrupa yakasında projeler geliştiren Artaş’ın ihale kazanmak üzere bir kez daha Anadolu yakasına gelmesi de gözlerden kaçmadı.

İhaleye Mesa Mesken, Varyap Varlıbaşlar Yapı, Ege Yapı A.Ş & Nivak Dan. İş Ortaklığı, Fuzul Yapı & Yol İnş. İş Ortaklığı, Nurol GYO & İntaya & nurol inş. İş Ortaklığı, Tahincioğlu Gayr. & Tahincioğlu Küçükyalı İnş. & Kozken İş Ortaklığı, Eltes İnşaat, Artaş inş, Özülke İnş, Nuhoğlu İnş. & Alt Ve Üst Yapı İnş. İş Ortaklığı, Kalyon İnş. & Emay İnş. İş Ortaklığı, Mapa & İhlas Yapı İş Ortaklığı, Sur Yapı & Hatay Akpınar İş Ortaklığı ihalenin ilk oturumuna teklif veren firmalar ve ortaklıklar arasında yer aldı.

1280 konut yapılabilecek

Toplam 128 bin 169 metrekare inşaat alanına sahip olan arsa toplam 7 parselden oluşuyor. Üç parseli ticaret ve konut alanı olarak belirlenen arsanın, diğer 4 parseli ise meydan, park, ilkokul ve ibadethane için ayrıldı. Emsali 1,80 olarak belirlenen ticaret ve konut alanlarına çok katlı mağazalar, banka, finans kurumları, özel eğitim alanları, özel sağlık tesisi alanları, iş merkezi, AVM, yönetim merkezi, otel, motel, rezidans, konaklama tesisleri, sinema, tiyatro, ticaret, ofis, büro, lokanta, gazino, çarşı, özel spor alanları, kat otoparkları, müze, kültürel tesis yapılabilecek.

İkinci oturumun günü açıklanacak

Tekliflerin ihale komisyonu tarafından ayrıntılı olarak değerlendirilmesinden sonra ihalenin pazarlık - açık artırma bölümünü içeren 2. oturumu için isteklilere tarih bildirilecek.

1. outurumun sonuçları

İhalenin detayları burada

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler