Makyol’un çocuklar için tasarladığı yaşam parkı açıldı

İnşaat sektöründe 50 yılı aşkın sürede altyapı, üst yapı ve turizm alanında Türkiye ve dünya çapındaki yatırımlarıyla ülke ekonomisine katkıda bulunan Makyol, Beylikdüzü’nde hayata geçirdiği Makyol Yaşam projesinde çocuklar için çok amaçlı oyun alanı ve özel bitkilerin bulunduğu bir parkı bölge halkına armağan etti. Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katılım sağladığı açılışta, Makyol Kurucu […]

İnşaat sektöründe 50 yılı aşkın sürede altyapı, üst yapı ve turizm alanında Türkiye ve dünya çapındaki yatırımlarıyla ülke ekonomisine katkıda bulunan Makyol, Beylikdüzü’nde hayata geçirdiği Makyol Yaşam projesinde çocuklar için çok amaçlı oyun alanı ve özel bitkilerin bulunduğu bir parkı bölge halkına armağan etti. Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katılım sağladığı açılışta, Makyol Kurucu Onursal Başkanı Saffet Çebi’ye hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi takdim edildi. İmamoğlu, plaketi Saffet Çebi adına Makyol Yaşam Genel Müdür Yardımcısı Kemal Şahismailoğlu’na verdi.

Makyol Yaşam Parkı, yaş gruplarına göre ayrılmış çocuk oyun alanları ile birçok alternatif sunuyor. 1-3 yaş, 4 yaş ve üzeri çocuklar için tasarlanmış olan oyun alanlarında; çocukların duyularını keşfetmeleri, birbirleriyle oyun kurmaları, bedensel ve zihinsel gelişimleri yanı sıra hayal dünyalarını genişletebilecekleri oyun elemanları yaş gruplarına göre özel olarak seçildi.

Mevsime göre bitki çeşitleri

Makyol’un, Beylikdüzü’ne armağan ettiği Makyol Yaşam Parkı’nda, yaz aylarında gölge alanlar yaratarak çocukları güneşten koruyacak ağaçlar özenle seçildi. Her mevsime göre farklı bitki çeşitleri Makyol Yaşam Parkı’nda çocukların doğayı daha yakından tanıması için tercih edildi. Ayrıca, özel pergola tasarımı ile ailelerin konforu da düşünüldü.

Engelsiz oyun gruplarının ve duyulara hitap eden duyu duvarının da içinde yer aldığı alan her mevsim yaşayabilen bitki örtüsü ile çevrildi. Dinlenme alanlarının da düşünüldüğü Makyol Yaşam Parkı’nda yoğun ağaçlandırma ile ailelerin ve çocukların huzurlu saatler geçirmeleri amaçlandı.

Işık ve havuz oyunları ile eğlenceli saatler

Parkın ortasında konumlanan Yaşam Meydanı konser, piyes, enstalasyon ve reklam amaçlı aktiviteler için tasarlandı. Meydanın hemen yanında aktiviteleri destekleyici aynı zamanda kendi başına başrolü üstlenebilecek su ve ışık oyunlarının yer aldığı gösteri ve oyun havuzu ise çocuklar için düşünüldü.

Hayat başladı, projenin yüzde 90’ı satıldı

Makyol Gayrimenkul’ün yaklaşık 1,5 yıl önce Beylikdüzü’nde yaşamın başladığı projesi Makyol Yaşam’da her ihtiyaca yönelik; 1+1, 2+1 ve 3+1’den oluşan 464 adet daire yer alıyor. Makyol Yaşam, metrobüs durağına, Türkiye’nin en büyük özel hastane gruplarından birine, sağlık ocağına, ilçe belediyesine, anaokulu ve okullara, alışveriş merkezlerine, yani yaşamınızla ilgili ihtiyaç duyulacak tüm sosyal imkanlara yürüme mesafesinde bulunuyor.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler