Bizim Mahalle 2. etap arsası Dağ Mühendislik’in

Emlak Konut GYO, Küçükçekmece Gölü kıyısında 1000 dönümlük arsaya kuracağı 6. etaplı Bizim Mahalle’nin 2. etabının sahibini belirledi. Dağ Mühendislik, kazanan taraf oldu.

İlk oturumu 28 Eylül 2017 Perşembe günü yapılan Emlak Konut GYO, İstanbul Küçükçekmece Bizim Mahalle 2. etap arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesinin pazarlık ve açık artırma bölümünü içeren 2. oturumu bugün yapıldı. Arsanın değeri 492 milyon 617 bin 321 lira olarak belirtildi.

Dağ Mühendislik agresif başladı, kazanan taraf oldu

İhalenin ilk oturumunda yer alan 5 şirket ve ortaklıktan Fuzul Grup ve Ortakları ile Günyüzü İnşaat ve ortakları 2. oturuma iştirak etmedi. Özak GYO - İnt-er Yapı, Dağ Mühendislik ve Be-Ma ve ortaklarından oluşan 3 taraf ihaleye başladı.

Bizim Mahalle Projesi'nin ilk etabında olduğu gibi Dağ Mühendislik sözlü turlarda agresif çıkışını sürdürdü. İlk turda arsa payını ikiye katlayarak 160 milyon TL'ye çıkardı. 2. turda 162 milyon TL'lik arsa payını 180 milyon TL'ye ve 3. turda da 190 milyon TL'ye taşıdı. Bu tutumunu sürdüren Dağ Mühendislik 4. ve yazılı turda 2 milyar TL toplam gelir teklif verdi. Firma, bunun yüzde 27,55'ine karşılık gelen 551 milyon lirayı Emlak Konut GYO'ya arsa payı olarak sundu.

3 milyon 749 bin TL'lik fark!

İhalede 2. en yüksek teklif Özak GYO ve İN-TER Yapı iş ortaklığından geldi. Ortaklık arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 2 milyar 736 milyon 255 bin TL teklif verdi. Firma bunun yüzde 20'sine karşılık gelen 547 milyon 251 bin lirayı Emlak Konut GYO'ya teklif etti.

Üçüncü en yüksek teklif BE-MA İnşaat & Osmanbey Emlak İnşaat & Bilal Pars Yapı İş Ortaklığı'ndan geldi. Ortaklık arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 1 milyar 680 milyon lira öneride bulunurken, bunun yüzde 25’ine karşılık gelen 420 milyon lirayı Emlak Konut GYO'ya teklif etti.

Görünen o ki...

İlerleyen dakikalarda Emlak Konut GYO, Bizim Mahalle Projesi'nin ilk etabının ihalesini iptal ettiğini açıkladı. Bu durumda arsanın değeri güncellenerek yeniden  ihaleye çıkarılacak.

Öte yandan 1. etabın ihalesinde Dağ Mühendislik yine ciddi çıkışlar yapmıştı. Beklenen o ki, Dağ Mühendislik yenilenen ihalede arsaya daha agresif fiyatlar vererek ilk etabı kazanmak ve  iki etabı birlikte geliştirmek isteyecek.

Hüseyin Belibağlı-Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler