Loft daireler ahşap sever

Son dönemde kullanımı yaygınlaşan loft dairelere en çok büyük hacimli mobilya ve aydınlatmalar yakışıyor.

Türkiye’de son dönemlerde lüks daire kategorisinde trend olan loft daireler, basit, modern ve kullanışlı yapısıyla dikkat çekiyor. Endüstriyel alanların, garaj veya hangarların yaşam alanına dönüştürülmesi ile ortaya çıkan loft daireler, genellikle çatı katlarında, minimum duvar kullanımı, gün ışığının mümkün olduğunca kullanılması ve asma katları ile tercih ediliyor.

Loft daire kullanımının New York, Londra, Paris ve Stockholm gibi özellikle tarihi ve kalabalık şehirlerde arttığını söyleyen Loda Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Karaçak, genelde dekorasyonda ahşap mobilyaların kullanıldığını belirtti.

Loft ev dekorasyonu için seçilen eşyaların büyük ölçekli endüstriyel ahşap karışımı mobilyalar olabileceğini dile getiren Karaçak, loft stilinde büyük ve göze hoş gelen aydınlatmaların kullanılması gerektiğinin altını çizdi. Dekorasyonda maskulenliği arttırmak için vintage retro kumaşlar ile deri ağırlıklı döşeme kullanmanın fayda sağlayacağını anlatan Karaçak, koltukların kol kısımlarında chester efektlerin loftlar için çok uygun olduğunu da sözlerine ekledi.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler