Limak, Kuveyt’e havalimanı inşa ediyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Limak’ın Kuveyt’te üstlendiği yeni havalimanı terminalinde incelemelerde bulunarak şantiyede işçilerle yemek yedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "DEAŞ’la Mücadele Uluslararası Koalisyonu (DMUK) Dışişleri Bakanları Toplantısı" ve "Irak’ın Yeniden İmarı Uluslararası Konferansı"na katılmak üzere geldiği Kuveyt’te gitti.Çavuşoğlu, Kuveyt’te Limak Holding’in yapımını üstlendiği yeni havalimanı terminalinin inşaatını gezdi.

İşçilerle yemek yedi

Çavuşoğlu, daha sonra şantiyedeki işçilerle akşam yemeği yedi.Çavuşoğlu, burada konuşma yaptı. Çavuşoğlu konuşmasında "Türkiye’de dünya çapında birçok projeye imza atmış bir Türk firmasının Kuveyt’in petrolden sonra en büyük projesini gerçekleştirdiğini görmekten gurur duyuyoruz. Esasen çok zor bir proje ama Türk insanının, inandığı zaman başaramayacağı bir şey yoktur ve inşallah sizler bunu da başaracaksınız." şeklinde ifadelerde bulundu

25 milyon yolcu için tasarlandı

Limak’ın "Kuveyt Uluslararası Havalimanı Terminal 2" projesi, Türk müteahhitlik sektörünün yurt dışında tek sözleşmede kazandığı en büyük ihale olma özelliği taşıyor. Projenin temel atma töreni Mayıs ayında yapılmış ve törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılmıştı. Projenin 2022'de teslim edilmesi planlanıyor.

Kuveyt tarihinin en büyük üstyapı projelerinden biri gösterilen projede yaklaşık 25 milyon yolcu için tasarlanmış terminalde cepheler bombaya dayanıklı olacak. Projede 3 bin kişinin çalışıyor ve bunların bine yakınını Türklerden oluşuyor.

 

AA

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler