Levent Uysal Nişantaşı Eğitim Vakfı’nı kurdu

Nişantaşı Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Levent Uysal, Nişantaşı Eğitim Vakfı (NEV) ismi ile yeni bir vakıf kurdu.

Farklı bir kişiliği Levent Uysal, Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamaya göre vakfettiği 70 bin TL'lik mal varlığı ile Nişantaşı Eğitim Vakfı'nı kurdu.

Nişantaşı Eğitim Vakfı, Beykoz 1. Asliye Hukuk Mahkemesinin 30/06/2016 tarihinde kesinleşen 24/03/2016 tarihli ve E: 2015/694, K: 2016/170 sayılı kararı ile kuruldu. Vakfın amacı, "Özellikle eğitim, sağlık ve kültür alanında topluma hizmet sunmak, gelişmesine hizmet etmek, daha yüksek, verimli ve etkin düzeyde eğitim hizmetlerinin yerine getirilmesine katkıda bulunmak, bu amaçla yeni kaynaklar sağlamak ve senette belirtilen diğer amaçları gerçekleştirmektir." olarak açıklandı.

Levent Uysal, Ahmet Can Uysal ve Mehmet Doğan'ın yönetimindeki vakfın sona ermesi halinde tasfiyeden sonra arta kalan malvarlığı mütevelli heyet tarafından belirlenecek aynı veya benzer amaçlı bir vakfa, bunun mümkün olmaması halinde gayesi en yakın vakfa devredilecek.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler