Koru Görkem Evleri’nde 396 bin TL’ye!

Koru Görkem Evleri projesi Silivri’de inşa ediliyor. 2018 yılının sonunda tamamlanacak olan projede fiyatlar 396 bin TL’den başlıyor.

Koru Görkem Evleri projesi Koru Yapı tarafından yaşama geçiriliyor. İstanbul Silivri'de inşa edilen projede 76 daire bulunuyor. Daire tiplerinin iki oda bir salon ve üç oda bir salon olarak planlandığı projede daire metrekareleri ise 64 ile 137 metrekare arasında farklılık gösteriyor. Koru Görkem Evleri teslim tarihi ise Aralık 2018.

Üç bloktan meydana gelen projede 2+1 daireler 64 ile 82 metrekare, 3+1 daireler 92 ile 105 metrekare, 3+1 dubleksler ise 124 ile 137 metrekare arasında değişen büyüklüklere sahip. Koru Görkem Evleri fiyatları 396 bin TL'den başlıyor.

Silivri Yenimahalle'de inşa edilen projenin yapımcı firması olan Koru Yapı'nın merkezi ise Beylikdüzü Yakuplu'da yer alıyor. Projeye beş dakika mesafede E5, hastane, okul, üniversite, alışveriş merkezi, resmi kurumlar, spor merkezleri ve sahil yer alıyor.

Koru Görkem Evleri

Silivri'den ev almak kârlı mı?

Hürriyet Emlak Endeksi verilerine göre Silivri'den ev almak kesinlikle çok kârlı. Öyle ki; ilçede satılık konut fiyatları son bir yılda tam yüzde 25 oranında artış gösterdi. Metrekare birim fiyatı 2 bin 296 TL'ye kadar çıktı. Kiralık dairelerde ise bir yıllık süreçte yüzde 10 oranında düşüş yaşandı. Kiralık konutların ortalama metrekare fiyatı 8 TL oldu. İlçede amortisman süresi ise 23 sene ortalamasında. İstanbul genelindeki fiyat artışıyla Silivri'yi kıyasladığımızda Silivri'nin epey önde gittiğini görüyoruz. İstanbul genelinde satılık konutların ortalama metrekare fiyatı bir yılda yüzde 13 arttı. Ortalama metrekare fiyatı ise 4 bin 750 TL oldu. İstanbul'da kiralar yüzde 3 düştü, ortalama kira metrekare bazında 21 TL'ye geriledi.

Silivri'de satılık arazi fiyatları ise bir yılda yüzde 20 arttı ve ortalama metrekare fiyatı 110 TL oldu. İstanbul geneli ile kıyaslayacak olursak arazi fiyatları İstanbul genelinde son bir yılda yüzde 7 oranında artış gösterdi ve ortalama metrekare fiyatı 215 TL oldu.

Koru Görkem Evleri İletişim

Adres: Yeni Mah. 1. Kasım Cad. Silivri/İstanbul
Telefon: 0549 387 10 14
Web site: http://www.korugorkemevleri.com
E-Mail: info@koruyapi.com

Yazı: Alev Yakar


Proje Firmasına Ulaşın


Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler