Körfezli yatırımcı Türkiye’den vazgeçmiyor

Yaşanan çalkantılı ve gerilimli döneme rağmen Körfez ülkelerinden gelen yatırımcılar Türkiye’ye yatırım yapma şevkinden vazgeçmiyorlar.

Türkiye'deki yatırımlarını artıran ve sürekli arayışta olan Körfez Sermayesi, atlatılan darbe girişiminden sonra güven tazeledi. AA'dan Uğur Aslanhan'ın haberine göre Körfezli yatırımcılar, demokrasi ve ekonominin bağışıklık kazandığı görüşüyle yatırımlara hız verdi.

Dünyanın önemli gayrimenkul geliştiricilerinden sayılan Suudi Arabistan menşeili Al-Zamil Grubu'nun YKB Abdulhamid Abdullah Al-Zamil, darbe girişimine ve bağlantılara çok üzüldüğünü kaydederek, güvenlerini tam olduğun tekrarladı. Girişiminin olağanüstü bir halk desteği ve hükümet iradesi ile bastırılmasından son derece memnun olduklarını kaydeden Zamil, "Yatırım yapmaya devam edeceğiz" dedi.

500 milyon liralık gayrimenkulleri var

Türkiye'de kurdukları Türk Al Zamil Gayrimenkul'un büyük gayrimenkul ve sanayi yatırımları bulunduğuna dikkat çeken Al-Zamil, mevcut yatırımların yanı sıra 500 milyon liralık bir gayrimenkul yatırım fonu kurduklarını kaydetti.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler