Körfez Termal Devremülk’te fiyatlar 10 bin 500 liradan başlıyor

Körfez GYO’nun Balıkesir Edremit Güre’de geliştirdiği Körfez Termal Devremülk’te inşaat tüm hızıyla devam ederken teslimler Haziran 2017’de yapılacak.

Körfez GYO'nun Balıkesir Güre'de yüzde 81'lik hisse oranı ile geliştirdiği ve tamamlandığında değeri 134 milyon 357 bin 387 liraya ulaşması beklenen Körfez Termal Devremülk'te satışlar devam ediyor. Projede yer alan toplam 305 devremülkün 207 adedi 51 metrekarelik 2+1, 24 adedi 111 metrekarelik 3+1 çatı ve 6 adedi de 101 metrekarelik bahçeli 3+1 olarak planlandı. Termal Devremülk, taşınmazların dönemsel devre mülk olarak kullanılması esasına dayanarak projelendirildi.

Yaz dönemi satışlarını tamamlandığı ve yaklaşık 1500 devre mülkün yeni sahiplerini bulduğu projede 48 farklı dönemde toplam 6 bin 923 devremülk bulunuyor. Yatırımcılar, her yıl aynı dönemde gidip konutları satın aldıkları süre kadar kullanma imkanına sahip oluyor. Devremülkler yıl olarak sonsuz nitelik taşıyor ve miras olarak devredilebiliyor.

korfez-tatil-bolg1

10 bin 500 liraya sonsuz termal keyfi

Ocağın ikinci döneminde en düşük 10 bin 500 liradan başlayan standart oda fiyatları 15 ile 31 Temmuz tarihleri arasında bahçe dubleksinde 113.500 liraya kadar çıkıyor. Projede yer alan 4 dükkanın metrekare birim fiyatı ise 8 bin 500 liradan başlarken tüm konut ve ticari alanların fiyatlarını her yıl yüzde 5 oranında artması öngörülüyor.

Projede yer alan devre mülklerin tüm fiyatları:

termal-fiyatlar-2

termal-fiyatlar-1Büyük kısmı sosyal alanlara ayrıldı

Körfez GYO'nun Balıkesir Güre'de geliştirdiği Körfez Tatil Beldesi projesi 20 bin 375 metrekaresi (% 81,72) kendisine ait olan toplam 24 bin 932 metrekare yüzölçümündeki arsa üzerinde 41 bin 127 metrekare inşaat alanına sahip olacak. Devre mülk ve ofis - işyeri olarak inşa edilebilecek kısmın toplam alanı 17 bin 986 metrekare olarak planlanırken sosyal tesis, teknik ve ortak alanlara 23 bin 140 metrekare ayrıldı.

305 konut, 4 ticaret alanı ve sosyal donatılardan oluşan tatil beldesinin yerinde daha önce de Körfez Tatil Köyü Tesisi yer alıyordu. Binanın yıkılarak elde edilen arsa üzerinde geliştirilen proje, imar planlarında Turizm+2. Konut alanında kalıyor. Emsali 0.60 olan yapılaşma iznine göre en çok 3 kat yüksekliğe izin veriliyor.

Parsellerin yakın çevresinde termal-turizm tesisi olarak gelişme göstermiş otel-devre mülk devre tatil ve müstakil ve az katlı konut olarak kullanılan apartman tarzında yapılar bulunuyor. Taşınmazın üzerinde önceden yer alan Körfez Tatil Köyü Tesisi yıkılarak yeni yapılan projenin yapı ruhsatı 10 Eylül 2015 tarihinde alındı.

korfez-tatil-bolg2

Tatili çağrıştırıyor

Projenin geliştirildiği Edremit'in Güre Beldesi, Akçay ile Altınoluk arasında kalıyor. Parselin İzmir Çanakkale Yolu'na 185 metre, Ege Denizi'ne 180 metre kıyısı bulunuyor. Tesisin plajında kullanım alanı ve iskele bulunurken Adrina Hotel, Aquapark, Saruhan Termal Hotel, Afrodit Hotel, Hattuşa Termal Devremülk Tesisi ve Güre Termal Resort gibi turistik tesisilere komşu bulunuyor.

Yol ve deniz arasında kalan tesisin deniz ile arazi arasında yaklaşık 20 m derinliğinde kumsal ve park alanı bulunuyor. Yakın çevresinde termal turizm tesisleri, müstakil ve az katlı konut olarak kullanılan apartman tarzında yapıların bulunduğu bölge tatil beldesi olarak öne çıkıyor. Ayrıca İzmir Çanakkale yolu üzerinde ticari kullanımlı dükkan, işyerleri yer alıyor.

Tesis Akçay'a 3 km, Edremit'in merkezine 12 km, Altınoluk'a 12 km ve Edremit Körfez Havaalanı'na 26 km mesafe uzaklıkta bulunuyor.

http://www.korfeztatil.com.tr/

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler