Konutta 2. tarihi kampanyaya 9 banka destek veriyor

Emlak Konut GYO’nun, yüzde 79 faiz oranlarıyla 240 ay vadeli konut kampanyasına 9 bankanın destek vereceği açıklandı.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (Emlak Konut GYO), ‘Güçlü Türkiye için birlik vakti’ sloganıyla hayata geçirdiği 240 ay vadeli konut kampanyasını bir basın toplantısı ile tanıttı. Konut alımında vadeyi 120 aydan, 240 aya çıkaran kampanyaya, AlBaraka, Garanti, Halkbank, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım, YapıKredi, Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım olmak üzere 9 bankanın destek verdiği açıklandı. Toplantıya Emlak Konut GYO Genel Mürüdü Murat Kurum ile birlikte bu 9 bankanın yöneticileri de katıldı.

60 aya 0, 240 aya 0,79 faiz oranı

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum’un yaptığı açıklamaya göre, kampanya kapsamında vatandaşlar, 20 yılda yüzde 0,79 vade farkı, 10 yılda yüzde 0,45 vade farkı, 5 yıla 0 vade farkı ve yüzde 5 peşinatla ev sahibi olabilecek. Tüketici istediği bankayı seçebileceği kampanyanın şartları tüm bankalarda aynı olacak.

GYODER ve KONUTDER de destek veriyor

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ve Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği’ne (KONUTDER) üye müteahhitlerin de katılacağı kampanya, ‘konutta ikinci seferberlik’ olarak da adlandırılıyor. Sektörün canlanması, ekonominin hareket kazanması amacıyla düzenlenen kampanya kapsamında geliştirici firmaların inisiyatifinde olmak üzere, 240 aya kadar vadelerde yüzde 0 ile yüzde 0,79 arasında değişen aylık faiz oranları uygulanacak. Yarın başlayacak olan kampanya 31 Mart’a kadar devam edecek.

‘Biz neden yapmayalım’

Yurtdışındaki mortgage uygulamalarında, bu ülkelerdeki kredi faizleri düşük olduğu için rahatlıkla 20- 30 yıl vadeler yapılabildiğini belirterek “Ülkemizde niye yapılmasın diye yola çıktık. Fedakarlıksa fedarlık yapalım dedik. Bir çalışma başlattık” dedi. Bu kapsamda bankalarla, yüklenici firmalarla yoğun bir çalışma yürüttüklerini kaydeden Kurum, “Faiz oranlarını 120 ayda 0,45'e, 240 ayda 0,79'a çekerek, 60 ayda da 0 faiz olacak şekilde bir kampanya başlatıyoruz. Bu kampanya yaklaşık 15 bin bağımsız bölümü içeriyor" açıklamasında bulundu.

Ayda 923 TL taksit

Emlak Konut GYO’nun kampanyaya dahil edilen projelerinde metrekare fiyatlarının 2 bin 700 TL’den başladığını belirten Munat Kurum, kampanya 30 proje için geçerli olacağını açımladı. 2 bin 700 TL metrekare fiyatı üzerinden hesaplandığında tüketicinin yüzde 15’lik bir fiyat avantajıyla konut alabileceğini ifade eden Kurum, “İstanbul'da en düşük konut fiyatı 2 bin - 2 bin 500 TL’den başlıyor. Bu, tüm gelir gruplarına hitap eden bir kampanya. 100 bin liralık kredi için 120 ayda 1075 TL, 240 ayda 923 TL taksit ödemesi olacak. Buradaki amaç kira öder gibi ev sahibi olabilmek” dedi.

Vatandaşların yüzde 5 peşinatla katılabileceği kampanyanın stokların yüzde 20’si ile sınırlı olacağını ifade eden Kurum, kampanyanın ticari üniteler için de geçerli olacağını söyledi. Kurum işyerlerinde, bazı şartların konutlardan farklı ele alınacağını de belirtti.

120 ayda 0,45 faiz Türkiye'de bir ilk

120 ayda 0,45 faiz oranın Türkiye'de ilk kez uygulandığına dikkat çeken Murat Kurum, "Bugünkü şartlar dahilinde fedakarlık yapmak gerekiyor. Belli limitler çerçevesinde ilave yatırımları yapmamız ve şantiyelerimizi bitirmemiz gerekiyor. Türk halkı çok sağlam bir şekilde duruyor. Bizim de bir şeyler yapmamız gerekiyor. Burada da böyle bir kampanya yapıyoruz" açıklamasında bulundu. Kurum, kampanyaya ruhsat aşamasında olan bazı projelerin katılabileceğini de sözlerine ekledi.

Emlak Konut GYO’nun kampanyaya dahil edilen projeleri şunlar:

Adım İstanbul, Avrupa Konutları Başakşehir, Avrupark Bahçekent, Emlak Konut Başakşehir Evleri Başkent Emlak Konutları, Batışehir, Büyükyalı İstanbul, Ebruli, Esenler Emlak Konutları, Evora Denizli, Evvel İstanbul, Gebze Emlak Konutları 3, Göl Panorama Evleri, İstmarina, Karat 34, Ofis Karat Bakırköy, Koordinat Çayyolu, Körfezkent 4, Köy Zekeriyaköy, Maslak 1453, Park Mavera 2, Metropol İstanbul , Nevşehir Emlak Konutları, Nidapark Kayaşehir, Nidapark Ataşehir, Niğde Emlak Konutları, Sofa Loca, Temaşehir Konya, Tual Bahçekent ve Tual Adalar.

Kampanyanın reklam filmi

Murat Kurum kampanyayı anlatıyor

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler