Kiptaş’ın yeni genel müdürü Cengiz Erdem oldu

Uzun yıllar Kiptaş’ın genel müdürlüğü görevini yürüterek 75 bin civarında konutun yapımına öncülük eden İsmet Yıldırım’ın yerine Cengiz Erdem getirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nı kuran ve ilk bakanı olan Erdoğan Bayraktar, 1990’lı yıllarda Kiptaş’ın genel müdürlüğü görevini yürütmüş ve daha sonra TOKİ Başkanlığı’na geçmişti.

Bayraktar’dan sonra Kiptaş’ın genel müdürü olan ve 20 yıldan fazla bir süre bu görevi yerine getiren İsmet Yıldırım’ın 31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde İstanbul Ümraniye’den Ak Parti Belediye Başkanı olarak gösterilmesinden sonra yerine teknik genel müdür yardımcısı Cengiz Erdem GENEL MÜDÜR olarak atandı.

Cengiz Erdem Kimdir?

1969 tarihinde Kars’ta dünyaya gelen Cengiz Erdem, 1994 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği bölümünden mezun oldu, 2014 yılında Okan Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünde yüksek lisansını tamamladı.

Meslek hayatına kendi şirketinde başlayan Erdem, özel sektörde de yöneticilik yaptıktan sonra 1997 yılında Kiptaş’ta Harita Mühendisi olarak görevlendirildi. Erdem, sırayla Harita Uygulama Şefi, Altyapı ve Harita Uygulama Şefi, Altyapı Harita Uygulama ve Proje Amiri, Kentsel Dönüşüm Amiri, İmar ve Kentsel Dönüşüm Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı görevlerini yürüttü.

Cengiz ERDEM Şubat 2019 itibariyle Genel Müdür olarak atandı.

SPK Gayrimenkul Değerleme Lisansına sahip olan Erdem, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler