Kervansaray’ın iki oteli birden icradan satılacak

Kervansaray Yatırım Holding’in icradan satılacak olan Antalya Lara’daki oteli için 318 milyon TL, Bodrum’daki oteli için 94 milyon TL bedel belirlendi.

Bir süreden beri yaşadığı mali sıkıntılar ile gündemde olan Kervansaray Yatırım Holding’in Bodrum ve Antalya Lara’daki iki otelin icradan satışı için gün belirlendi. Hürriyet’ten Dinçer Gökçe’nin haberine göre, Türkiye’nin önde gelen tekstilcilerinden Sayılgan Ailesi’ne ait olan grubun Antalya Lara’daki oteli için 318 milyon TL, Bodrum’daki oteli için 94 milyon TL bedel belirlendi.

Kervansaray Yatırım Holding’ten yapılan açıklamada ise otellerin icradan satılmasına yol açan borçların ödenmesi için görüşmelerin sürdüğü kaydedildi. Kervansaray Yatırım Holding’e bağlı otellerden Bursa Kervansaray Termal geçen ocak ayında 53 milyon TL tahmini bedelle icradan satışa konulmuş, satış için son anda iptal kararı çıkmıştı.

İhaleler 21 ve 29 Mart’ta

21 Mart’ta ihalesi yapılacak olan 476 odalı Kervansaray Bodrum Oteli, 94 milyon 239 bin TL tahmini bedelle satışa sunulacak. Antalya’da bulunan 550 odalı Kervansaray Hotel Lara ise 29 Mart’ta satışa çıkacak. Otel için belirlenen bedel 318 milyon 176 bin TL.

‘Borçların ödenmesi için görüşmeler sürüyor’

Kervansaray Yatırım Holding avukatı Resul Özmen, holdingin bünyesindeki 7 otelden Aareal Bank’a olan borçlar nedeniyle Lara Otel ve Odea Bank’a olan borçlar nedeniyle Bodrum Oteli icra yolu ile satışa çıkarıldığını açıkladı. Özmen Açıklamasında şirket borçlarının müzakereleri devam eden muhtelif kaynaklarla ödenmesi ve küçük yatırımcıların da korunması için gerekli görüşmelerin yapıldığını bildirdi.

‘Oteller turizm sezonunda tam kapasite çalışacak’

Şirketin var olan sorunlarının kısa süre içerisinde giderileceğini ifade eden Özmen, otellerin turizm sezonunda faaliyetlere tam kapasite devam edeceğini kaydetti. Holdingimizin aktifleri ile kıyaslandığında, mevcut borçların ödenmesi kolaylıkla mümkün. Resul Özmen “Ülkemizin ve turizm sektörünün yaşadığı olumsuz koşulların en iyi şartlarda atlatılması için yoğun bir şekilde çalışmalarımız sürdürülüyor. Sürece ilişkin gelişmeler ile ilgili KAP açıklamaları ivedilikle yapılacaktır” dedi.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler