Karayipler Curaçao Adası’na Corendon’dan yatırım

Bünyesinde 9 otel, üç havayolu ve tur operatörü bulunan Corendon Turizm Grubu, Karayipler Curaçao Adası’nda toplam 150 milyon euro’luk yatırım yapacak.

Bünyesindeki tur operatörü şirketiyle Hollanda’dan Türkiye’ye gelen turistin yüzde 51’ini taşıyan Corendon Turizm Grubu, Hollanda Antilleri’ndeki Curaçao Adası’nda hedef büyüttü. Şirketin kurucu ortağı Atılay Uslu, Proje Direktörü Günay Uslu ve Corendon Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkam Yıldıray Karaer, Amsterdam’daki Corendon Village Hotel’in bahçesine Boeing 747-400 uçağını yerleştirme etkinliğinde basının karşısına çıktılar.

ABC’nin “C”sine giriş

Soruları yanıtlayan Karaer, yeni yatırımları ve hedeflerini açıkladı. Faaliyette bulundukları 22 yıl içinde turizmde birçok ilke imza attıklarını hatırlatan Karaer, “Sadece geçtiğimiz dört yılda, Corendon City Hotel Amsterdam’ın bir odasına bir Boeing 737 kokpiti yerleştirdik, Ibiza’daki her şey dahil hizmet veren ilk Türk otel yatırımını yaptık. Karayipler’de ilk Türk otel yatırımı gerçekleştirdik. Benelüks’ün en büyük oteli, 680 odalı, Corendon Village Hotel’i hizmete açtık. Son olarak da bu büyük otelimizin bahçesine Boeing 747-400 uçağını yerleştirdik. Corendon Village Hotel ve bahçesine uçak yerleştirme için toplam 85 milyon euro’luk yatırım yaptık.”

Karayip Hollandası’ndaki Aruba, Bonaire ve Curaçao Adaları egzotik tatilin ‘ABC’si olarak biliniyor. Corendon, 2017’de bunların “C”si Curaçao Adası’nda, 41 villa, 49 daire ve 114 otel odasından oluşan ilk Türk oteli Livingstone Jan Thiel Resort’ü hizmete açtı. Halen toplamda 2 bin yataklık kapasiteye sahip Corendon Beach Resort’ün inşaatının sürdüğünü belirten Karaer “Bu yatırımımız 150 milyon euro’ya ulaşacak. Tesisimizi yılsonunda hizmete açmayı planlıyoruz. Yeni yatırımla birlikte otel sayımız 10’a, toplam yatak kapasitemiz de 12 bine çıkacak” diyor.

“Türkiye turizmini tanıtıyoruz”

Yatırım yaptıkları bölgenin ‘Hollanda Antilleri’ olarak da bilindiğini vurgulayan Karaer, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Halihazırda bir uçağımızla ABC Adalarına seferler yapıyoruz. Bu bölge Hollandalı turistler tarafından iyi biliniyor. Grup bünyesindeki şirketlerimizde toplam 3 bin kişi istihdam ediyoruz. Yurtdışındaki otellerimizde çalışan Türk personel sayısı 500’e ulaştı.

Bünyemizdeki Corendon Airlines, Corendon Dutch Airlines ve Corendon Airlines Europe şirketlerinin filosundaki 16 uçağı yılsonunda 24’e çıkaracağız. Geçen yıl 750 bin kişiyi tatile götürüp 1 milyar euro ciro sağladık. Bu yıl yolcu sayımızı artırıp ciromuzu 1.2 milyar euro’ya çıkarmayı hedefliyoruz.”

Türkiye’nin tanıtımı konusunda yaptıklarına bu yıl yenisini ekleyeceklerini belirten Karaer, sözlerini şöyle noktalıyor: “22-25 Şubat tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek olan ‘Tour of Antalya’ bisiklet yarışmasına dünyaca ünlü Hollandalı bisikletçi Mathieu van de Poel’i getireceğiz. Binlerce takipçisi olan ünlü bisikletçinin gelişi, Türk turizminin tanıtımına büyük katkı yapacak.”

Beş duyuyu hareketlendirecek”

KLM’den satın alınan Boeing 747-400’ün, karayoluyla taşınarak Amsterdam’daki Corendon Village Hotel’in bahçesine yerleştirilme işini üstlenen Corendon Proje Direktörü Günay Uslu, bu projeyle ilgili olarak şu bilgileri verdi:

“Daha önce Amsterdam’daki Corendon City Hotel’in yedinci katına gerçek bir Boeing 737 kokpiti yerleştirmiştik. Burası ise beş duyuyu harekete geçiren 5-D uçuş simülatörü olarak kullanılacağı gibi, restoran, kafe, müze olarak da hizmet verecek. Bu mekan ziyaretçilere üç boyutun ötesinde deneyimler yaşatacak. Uçak biletle gezilecek. Önümüzdeki yıllarda 500 bin ziyaretçi hedefliyoruz.”

Kerem Köfteoğlu/Para

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir