Karaköy’deki Halkbank binası otel oluyor

Karaköy’deki Halkbank binasını 20 yıllığına kiralayan Taca İnşaat, binayı Temmuz 2017’ye kadar yenileyerek otele dönüştürecek.

Turizm işine girmeye hazırlanan Taca İnşaat, işe İstanbul’dan başladı. Karaköy’deki Halkbank binasını 20 yıllığına kiralayan Taca İnşaat, binayı yenileyerek otel açacak. 121 odadan oluşan butik bir otel tasarlayan şirket, 20 yıl sonra Halkbank’a devredeceği bina için projelendirme çalışmalarına başladı. Hürriyet’ten Burak Çoşan’ın haberine göre, Taca İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Tayyar Akkurt, binada güçlendirme yaptıklarını belirterek binanın dış cephesinin modern ve klasik arasında yapılacağını ve tarihi dokuya uygun bir bina ortaya çıkacağını anlattı. Taş giydirmeli bir dış cephe yapmayı planladıklarını kaydeden Akkurt, gelecek yıl temmuz ayında hizmete açmayı hedefledikleri otelde doğru fiyata iyi hizmet vereceklerini ve 5 yıldız hizmet veren 4 yıldızlı bir otel olacaklarını anlattı. Otelde hizmetin üst segment, fiyatların ise düşük olacağını vurgulayan Akkurt, binanın girişinde ve üst katında kafe restoranlar yer alacağını açıkladı.

5 yılda 5 otel planı

Türkiye’de bugüne kadar 9 otelin inşaatını yaptıklarını belirten Tayyar Akkurt, turizm sektöründeki yatırımlarında yurtdışından turist getiren bir operatör olan Summer Turizm firması ile ortaklık yaptıklarını kaydetti. Gelecek 5 yılda 5 otel daha açmayı planladıklarını açıklayan Akkurt, bunların çoğunun İstanbul’da olacağını, Antalya’da da bir otel açmak için görüşmelere devam ettiklerini ifade etti. Akkurt, bu yatırımlar tamamlandıktan sonraki hedeflerinin ise yurtdışına açılmak olduğunu dile getirdi.

Kendi markası ile işletecek

Otelcilik alanında Türkiye’deki yapıların ve hizmetin kalitesi dünyanın hiç bir ülkesinde olmadığını söyleyen Tayyar Akkurt, Türkiye’deki fiyatlarla dünyanın hiç bir ülkesinde bu kalitede tatil yapmanın da mümkün olmayacağını anlattı. Bu yüzden kendi markalarını oluşturma kararı aldıklarını vurgulayan Akkurt, “Otellerimizi kendi markamız ile işleteceğiz” açıklamasında bulundu.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler