Kapadokya’daki rüya gibi mağara oteller turist çekiyor

Kapadokya’nın odaları güllerle bezenmiş otantik dekorlu, taş ve mermerin uyum içinde kullanıldığı oda ve banyoların bulunduğu mağara oteller farklı bir dünya gibi…

Binlerce yıl önce bölge insanlarının kayadan (taş oda) olarak içinde yaşadıkları ve ahır olarak hayvanları için kullandıkları kayadan oyma yerler; şimdi bölgenin lüks ve bir o kadar da antik unsurlarla bezenerek dekore edilmiş mağara otel konseptine hizmet veriyor.

Otantik dekorlar, taş ve mermerin uyum içinde kullanıldığı odalar ve banyolar, dekoratif musluklardan akan şaraplar, amforalarla süslü, zeminleri çini ve mozaiklerle döşenmiş açık havuzlar, kral daireleri, süitler, balayı odaları. Ortaçağ odaları, müthiş işlemeli ahşaplar, birbirinden değerli antika dekorlar velhasıl yüzyıllar öncesini günümüze taşıyan bu masalsı yapılar bölgenin en prestijli konaklama tesisleri. Kapadokya bölgesinde antik çağları yaşatmak adına yapılan butik mağara oteller turistlerin ilk tercih ettikleri konaklama yerleri arasında yer alıyor.

Balayı için özel mağaralar

Güllerle donatılmış güzel bir masada akşam yemeği, romantik keman nağmeleri ve Kapadokya'nm eşsiz manzarası bu özel anlardan sadece birisi. Lüks Kapadokya otellerindeki mağara odalar sayesinde zamanda yolculuğa çıkabilirsiniz. Mağarayı anımsatan taş odaların içinde kendinizi yüzlerce yıl öncesinin kralı veya kraliçesi gibi hissedeceksiniz. Kaya otellerde yer alan balayı odaları ise çiftlerin asla unutamayacakları ince ayrıntılar ve sürprizlerle dolu bir şekilde yeni evli çiftleri ağırlamayı bekliyor.

Doğal film platosu

Kapadokya, dünya sineması ve TV kanallarının doğal platosu oldu. Bölgede son yıllarda 63 ülkeden ekipler film, dizi ve belgesel çekti. Bu filmler Kapadokya'nm dünyada daha çok tanınması ve yüz binlerce turist çekmesini sağladı. Peribacaları ülkesi Kapadokya, dünya sinemasının önde gelen yönetmenleri ile dizi ve belgesel çekimi yapan TV kanallarının doğal platosu haline geldi. Son yıllarda bölgede 63 ülkeden 650'nin üzerinde devlet ve özel televizyon ekibi ile film yapımcısı; film, dizi ve belgesel çekti.

Para

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler