Kapadokya’da 100 kaçak yapıya iş makinesi değecek

Kapadokya’daki kaçak yapılar Turizm Bakanı Ersoy ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un radarında… Her iki bakanlık kaçaklara karşı birlikte savaş açtı.

Kapadokya'daki kaçak yapılar artık iki bakanlık tarafından yakından takip ediliyor. Konuya ilişkin Turizm Bakanı Ersoy, "Nasıl yıkıldığını göreceğiz" derken, Çevre Bakanı Kurum da, "Tespit ettiğimiz 100'ü aşkın kaçak yapı var, hepsi yıkılacak" diye konuştu.

Türkiye'nin en önemli turizm bölgelerinden Kapadokya'da görüntülenen kaçak yapılara tepki büyüyor. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Hepsinin tespitlerini tek tek yapıyoruz. Nasıl yıkıldığını da hep beraber göreceğiz" dedi.

Bölgede inceleme yaptı

Turizm Bakam Ersoy, Uçhisar’da incelemelerde bulundu. “Suç duyurusunda bulunduk. imar Barışına girmeyecek” derken Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da, Tekirdağ ziyareti sırasında konuya ilişkin, "Nevşehir Kapadokya'da tespit ettiğimiz bizim 100'ün üzerinde kaçak yapı var. Bunlar 31 Aralık 2017'den sonra yapılmış yapılar. Bu yapılara ilişkin hem savcılığa suç duyurusunda bulunduk hem de an be an takip ediliyor. Bu yapılar imar Barışıma girmeyecek. Bunların hepsi de yıkılacak" dedi.

Ersoy, Nevşehir, Uçhisar'da yaptığı açıklamada, kaçak yapılaşmalara izin vermeyeceklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Yapanın yanına kâr kalmayacak"

31 Aralık 2017'den sonra bunu bir fırsatçılık gibi görüp bu tarz kaçak yapılaşma yapanlar, sanıyorlar ki ödemeyi yaptıkları zaman kurtulacaklar. Öyle bir ihtimal yok ve yanına kâr kalmadığını herkes görecek. Çevre ve Şehircilik Bakanımızla da telefonla bir görüşme yaptım. Bizim tespit etmemizden çok ihbar da yağıyor. 31 Aralık 2017'den sonra yapılmış yapılarla ilgili bütün kabine çok hassasız. Bunun gereğinin de nasıl yapıldığını hep beraber yaşayacağız, göreceğiz. O açıdan kimsenin bir endişesi olmasın."

Akşam

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler