Kahramanmaraş’a yüksek hızlı tren geliyor

24 Haziran seçimleri öncesinde Kahramanmaraş’ta miting yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan YHT’nin Maraş’a uzanacağını ifade etti.

Kahramanmaraş’a yüksek hızlı tren geliyor... Kahramanmaraş Müftülük Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap ederken kente yapılan ulaşım yatırımlarına öncelik verdi. Göksun ile Kahramanmaraş arasındaki yolun 16 km kısaldığını ve 2 milyar TL’lik bir yatırım yapıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan demiryolu konusunda talipsiz bir konumda olan kente Yüksek Hızlı Tren Hattı’nın getirileceği müjdesini verdi.

Kahramanmaraş’a yüksek hızlı tren

Mersin, Adana Osmaniye ve Gaziantep’i birbirine bağlayan yüksek hızlı trenin Nurdağı’na kadar geldiğeni söyleyen Erdoğan, “Bu hat Kahramanmaraş’a kadar uzatılacak. Nurdağı’ndan Maraş’a gelecek. Etüd çalışmaları devam ediyor. Maraş ile Adana arası 1.5 saat, Mersin, 2 saat ve Gaziantep de 1 saat olacak.” diye konuştu.

"Bunların işi gücü yalan"

İhtiyaç sahiplerine, şehit yakınlarına, gazilere, engellilere, yaşlılara yaklaşık 3 milyar Türk Lirası kaynak aktardıklarını belirten Erdoğan, Maraş'a da şehir hastanesi yapılacağını bildirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bazı sahtekar medya grupları, bizim bu şehir hastanelerine gölge düşürmek istiyorlar. Sizin buna gücünüz yetmez. Sizin sahtekarlığınız size kalır." ifadesini kullandı.

"Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır"

Dört organize sanayi bölgesinde Kahramanmaraş'ta 9 bin 300 kişi istihdam edildiğini aktaran Erdoğan, Maraş'a bir teknokent, yedi araştırma geliştirme merkezi kurulduğunu, bunların 24 Haziran'dan sonra yapacaklarının referansı olduğunu belirtti.

Erdoğan, "Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Onlar ne diyecek? Bunların referansı neresi? Bir yer göstersinler. Biz muhalefetin adayları gibi lafla peynir gemisi yürütmeye çalışmıyoruz. Önce yaptıklarımızı sonra yapacaklarımızı anlatıyoruz. Önce milletimizin önüne 16 yıllık karnemizi koyuyoruz sonra da yeni projelerimiz için destek istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

AA

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler