İzmir Körfezi Evleri’nde son 9 dairede oranlar 0.98’e sabitlendi

Ege-Koop zemin katlarının bile deniz manzaralı olduğu 13. Onur Projesi İzmir Körfezi Evleri’nde son 9 daire için konut kredi faiz oranlarını 0.98’e sabitledi.

Türkiye genelinde konut kredi faiz oranları düşmeye devam ederken, inşaat sektörüne erken bahar geldi. Geçtiğimiz yıl 2.74'e kadar yükselen konut kredi faizleri şu an 1.28 seviyelerine indi.
Ege-Koop ise bu oranın da altına inerek ev sahibi olmak isteyenlere yılın kazandıran yatırımını sundu. Ege-Koop'un, zemin katlarının bile deniz manzaralı olduğu 13. Onur Projesi İzmir Körfezi Evleri’nde, son 9 daire için konut kredi faiz oranlarını 0.98'e sabitledi. 10 yıla kadar ödeme imkanı olan projede inşaat seviyesi ise yüzde 75'i geçti.

Tamamlanmak üzere

Ege-Koop'un 40 milyon lira yatırımla 1 8 ay önce temelini attığı, zemin katlarının dahi deniz manzaralı olduğu Ege-Koop İzmir Körfezi Evleri bu yılın sonunda teslim edilecek. Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, 3 bloktan oluşan 129 dairelik modern sitede vatandaşların ev sahibi olabilmesi için özel formüller geliştirdiklerini belirterek, "İsteyene uygun faiz oranlı kredi ime isteyene ise peşinde indirimli olarak ev sahibi olma fırsatı sunduk. Sabitlediğimiz fiyatlarla, yatırımcımızın düşük faizle ev sahibi olmasının önü açıldı" dedi.

0.98'e sabitlendi

Kısa süreliğine yüzde 0.98 ile yüzde 1.28'de sabitledikleri faiz oranıyla vatandaşların 3 yıldan 10 yıla kadar kredi kullanarak konut sahibi olabileceklerini söyleyen Aslan, "Böylece daire sahibi olmak isteyenler 201 9 yılında yeni bir hayata başlayabilecekler. Kredi kullanmayıp yüzde 50'si peşin kalan yüzde 50'sini faizsiz 1 2 ayda ödemede de indirim uygulanacak" diye konuştu.

400 konut var

İzmir Çiğli’de geliştirilen 13. Onurkent İzmir Körfezi Evleri 55 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olacak. 8 bloktan oluşan 400 konutluk İzmir Körfezi Evleri 2019’da tamamlanacak. Projede yer alan 2+1 konutların 121 metrekare brüt, 97 metrekare net kullanım alanı olacak. 3+1 konutlar 128 metrekare net, 168 metrekare brüt alana sahip olacak. 3+1 dublekslerin 161 metrekare neti, 203 metrekare brütü olacak.

Fiyatlar lansmanda 250 bin TL’den başlamıştı

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Kooperatif Başkanı Hüseyin Aslan, “Fiyatları emsallerinden yüzde 50 daha düşük olacak. Lansmana özel 250 bin liradan başlayacak konutlarımızla aynı nitelikteki konutlar şu anda İzmir’de 400 bin liradan satılıyor” demişti.

Aslan, “2019 yılında teslim edilecek projemizde 2 adet yüzme havuzu, basketbol ve diğer sosyal tesisler ile birlikte proje alanımızın çevresi orman ile kaplı olduğu dikkate alınarak yürüyüş yolları ile birlikte 22 bin 900 metrekare peyzaj alanı bulunmaktadır. Projenin altyapı, üst yapı maliyeti olarak yaklaşık 150-200 milyon TL olduğu tahmin edilmektedir. İzmir’i yakından ilgilendiren ve proje alanımıza yakın mesafedeki İstanbul-İzmir arasını 3,5 saate indirecek otoyolun da 2 yılda tamamlanacağı düşünülürse, bu proje her bakımdan çok ciddi bir yatırım fırsatıdır.” diye konuşmuştu.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler