İzmir Konak 2. etap arsası Pekintaş&Burakcan İnşaat’ın oldu

Emlak Konut’un İzmir Konak 2. Etap arsa ihalesinin 2. oturumuna en yüksek teklifi Pekintaş Yapı & Burakcan İnşaat iş ortaklığı verdi.

Emlak Konut GYO İzmir Konak arsasının 2 etap ihalesinin pazarlık ve açık artırma bölümünü kapsayan ikinci oturumu bugün gerçekleşti. İhalede firma 3 firma teklif sundu. Teknik sunan firmalardan İzka İnşaat 3. Sözlü turda ihaleden çekildi.

2. oturumda toplam satış hasılatı için en yüksek teklifi Pekintaş Yapı & Burakcan İnşaat iş ortaklığı verdi.

2 milyar 200 milyon TL teklif veren firma, arsa satışı karşılığı şirket payı gelir oranı olarak yüzde 33 payı, yani 726 milyon TL ise Emlak Konut’a önerdi.

İhaleye katılan firmalar ve teklifleri şöyle:

İlk oturumda ne olmuştu?

Emlak Konut GYO, İzmir Konak 2.etap arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesinin 1. Oturumunda 9 firma teklif vermişti. İzmir Konak ilçesi Kuruçay Umurbey Mahallesi, C, D, E, F parsellerde bulunan arsa için en yüksek teklif 500 milyon TL ile İzka İnşaat’tan gelmişti. Firma bu rakamın yüzde 10'una karşılık gelen 50 milyon lirayı Emlak Konut'a teklif etmişti.

Arsa bilgisi

Ticaret+ turizm+konut alanı, özel eğitim tesis alanı, eğitim tesis alanı ve park alanı fonksiyonuna sahip arsa 78 bin 558 metrekare alanı kapsıyor.

İmar planındaki notlara göre arsada ticaret+turizm+konut alanlarında alışveriş merkezleri, eğlence yerleri, her türlü ticaret ve turizm tesisi, otel, motel vb. konaklama tesisleri, kreş, yurt, kültürel tesis, özel sağlık tesisi, ofis, büro ve yönetim merkezleri, konut ve rezidans yer alabilecek.

Ayrı ayrı kişi ya da kuruluşlarca kullanılacak biçimde büro ve ofislerin yapılacağı yapılarda 100 m²’den küçük, 5000 m²’den büyük bağımsız bölümler yer almayacak.

Turizm ve kültür kullanımı (her iki kullanım da yer almak kaydıyla) emsale esas inşaat alanının %15’inden az olamayacak ve bu alanlarda yapı inşaat alanının %40’ına kadar konut yapılabilecek.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler